Kamień pod budowę pomnika został poświęcony

Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej rozpoczęła się wczorajsza uroczystość wmurowania kamienia pod budowę pomnika na rondzie księdza Karola Wojtyły na ul. Bocheńskiej w Gdowie. Aktu poświęcenia dokonał proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP ks. prałat Paweł Sukiennik, w asyście proboszcza gdowskiej Parafii ks. Stanisława Będkowskiego oraz ks. Tomasza Jajecznicy. Po mszy świętej kamień został przewieziony na specjalnie przygotowane miejsce przy rondzie.

 ,,Najważniejszy powód, który inspiruje budowę tegoż pomnika to wyraz wdzięczności za dobro i miłość świadczone na naszym terenie. Żyją jeszcze ludzie, którzy doskonale pamiętają młodego księdza, niezwykle prostego, kochającego ludzi, dzielącego się z innymi wszystkim co posiadał, zarówno dobrami duchowymi jak i materialnymi.” – powiedział podczas krótkiego przemówienia Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

 Podczas uroczystości nie zabrakło władz samorządowych gminy Gdów, radnych Gminy,  duchowieństwa czy Komitetu Budowy Pomnika. Przewodnicząca Komitetu – Magdalena Krysa podziękowała wszystkim, którzy przekazali wpłaty na cel budowy pomnika oraz wyraziła swoją wdzięczność tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli Komitet.

 Na uroczystości obecny był również Kazimierz Barczyk przewodniczący Sejmiku województwa Małopolskiego. Podczas poświęcenia kamienia nie zabrakło również Kół Gospodyń Wiejskich, zuchów i harcerzy z Marszowic, strażaków z Bilczyc oraz członków MDP z Gdowa i Pierzchowa. Całość uroczystości uświetnił Zespół Wokalny Argento.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content