Już 15 stycznia WOŚP zagra także w Gdowie

„Ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom” to hasło XXV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 15 stycznia w wielu miejscach naszej gminy m.in przy kościołach, szkołach, sklepach, stacjach benzynowych będzie można spotkać  około 50 wolontariuszy zbierających pieniądze na wyżej wymienione cele. Pamiętajmy, że każdy lider grupy, oprócz puszki będzie miał specjalny identyfikator. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem. W pomoc można włączyć się na różne sposoby m.in poprzez wrzucenie darowizny do puszki, licytując różnego rodzaju wydarzenia na serwisach internetowych czy wpłacając pieniądze na konto fundacji.

Obecnie zarejestrowanych w całej Polsce jest 1469 sztabów. W Małopolsce jest ich 88 z czego jedna znajduje się w Gdowie z siedzibą w Centrum Kultury. Szefową gdowskiego sztabu WOŚP jest Natalia Marszałek. Do naszego sztabu przyłączyła się gmina Łapanów.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat jest uznawana za organizację o największym zaufaniu społecznym w Polsce. Według badania CBOS z 2014 roku WOŚP cieszyła się zaufaniem 87% ankietowanych (z czego 47% w tym badaniu zdecydowanie ufało fundacji).

ada1

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Orkiestra_%C5%9Awi%C4%85tecznej_Pomocy

http://www.wosp.org.pl/final

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content