Jubileusz 10-lecia gdowskiego UTW

W niedzielne popołudnie na Zarabiu w Gdowie swój Jubileusz 10- lecia obchodzili Seniorzy z gdowskiego UTW. Zarówno pogoda, jak i goście dopisali. 

Niedzielne popołudnie na Zarabiu będziemy wspominać długo, mając w pamięci trud przygotowań ale i wszystkie życzenia, gratulacje i dobre słowa do nas skierowane. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zechcieli z nami świętować na czele z Wójtem Gminy Gdów Zbigniewem Wojasem, Posłem na Sejm RP -Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, Starostą Wielickim -Adamem Kociołkiem, Zastępcą Wójta Gminy Gdów- Grzegorzem Piętakiem, Skarbnikiem Gminy Gdów- Katarzyną Lisowską, Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie- Wioletą Chmiela, Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Gdów- Janem Zawałą wraz radnymi, Jerzym Maroszem – członkiem Zarządu Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, Komendantem Komisariatu Policji w Gdowie -komisarzem Krzysztofem Mistarzem, Sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa -Katarzyną Dobrzańską-Junco, Markiem Pilchem -Ambasadorem „Głosu Seniora” i Stowarzyszenia MANKO, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdowie- Małgorzatą Cebulą Jamka, Prezesem Gdowskich Zakładów Komunalnych- Danutą Chwastek, organizacjami-Ochotniczą Strażą Pożarna w Gdowie, Kołem Gospodyń Wiejskich z Gdowa, Radą Sołecka wsi Gdów oraz naszymi bliskimi, instruktorami i Przyjaciółmi. – piszą Seniorzy na swoim fanpage 

Jubileusz był okazją do podsumowania 10 lat działalności, które zostały zaprezentowane na wystawie fotograficznej, jak również do prezentacji samych Seniorów: chóru Serenada pod kierunkiem pani Hanny Dziewońskiej, gimnastyki z udziałem instruktora pana Adama Szostaka, tańca pod kierunkiem pana Jana Maciejczyka oraz zespołu artystycznego z działającej od 2015 roku Filii UTW w Czyżowie pod opieką pani Elżbiety Wróbel. Prezentowali się również przyjaciele uniwersytetu: podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach oraz chór Tutte Le Corde i najmłodsi – grupa taneczna ze Studia Tańca DanceOmnia.

Jubileusz stał się również okazją do przystąpienia Gminy Gdów do Programu Stowarzyszenia Manko i Głos Seniora– Gmina Przyjazna Seniorom. Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas wspólnie z Ambasadorem Głosu Seniora panem Markiem Pilchem oficjalnie przekazali obecnym Seniorom 500 sztuk lokalnej, gdowskiej Karty Seniora. Od dziś każdy Senior z gminy Gdów może się zgłosić do Urzędu Gminy w Gdowie (pok.48) aby otrzymać Kartę uprawniającą do zniżek i ulg oferowanych przez handlowców oraz różnorodne instytucje w całej Polsce.

Gminna Rada Bezpieczeństwa Drogowego w Gdowie wspólnie z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komisariatem Policji w Gdowie oraz Ośrodkiem Szkolenia Kierowców Łukasz Kmiecik w Gdowie przeprowadzili akcję edukacyjna pn. „Bezpieczny Senior” promująca bezpieczeństwo osób w starszym wieku.

Mimo bardzo upalnej pogody odbył się również Marsz po Zdrowie, w którym wzięło udział ponad 80 osób, a na wszystkich uczestników czekała grochówka strażacka przygotowana przez gdowskie Koło Gospodyń i Ochotniczą Straż Pożarną Gdów. Na szczęśliwców czekały nagrody ufundowane przez Firmę Trokos z Gdowa (w tym nagroda główna- rower) oraz bony do gabinetu kosmetycznego pani Natalii Zastawniak i na jazdy doszkalające ufundowane przez OSK Łukasz Kmiecik. Dzięki uprzejmości Centrum Medycyny Rodzinnej z Gdowa w punkcie pielęgniarskim można było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru oraz otrzymać szereg ulotek i materiałów.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, na których czekały animacje i dmuchany zamek, oraz konkurencje sportowe przygotowane przez Gdovię Gdów.

Dla miłośników kulinariów z pewnością atrakcją był pokaz przygotowany przez Mistrza Kuchni pana Łukasza Grabowskiego.

Po wszystkich atrakcjach, zakończono święto zabawą z zespołem Keys.

 

 

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content