Jamnik: Zimowa wycieczka członków UKS „ Grot-Gdów”

W dniu 02.02.2017 r. w czasie ferii zimowych odbyła się  wycieczka w Beskid Wyspowy dla uczniów Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Gdowie, członków UKS ,,Grot Gdów”.

„Wyjechaliśmy o godzinie 8:30 z parkingu przy Gimnazjum. Po przyjeździe na Przełęcz Gruszowiec zaczęliśmy podchodzić szlakiem niebieskim w kierunku  szczytu Śnieżnicy. Po drodze oglądaliśmy wspaniałe panoramy Beskidu Wyspowego w zimowej scenerii. Droga na szczyt zajęła nam około godziny. Tam zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i odpoczęliśmy. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Stację Narciarską „Śnieżnica” z okazałym wyciągiem krzesełkowym i stromą trasą narciarską.      

Następnym punktem programu było ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek w bacówce  przy Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym „Śnieżnica”.

Po smacznym posiłku uczestnicy wycieczki mieli możliwość zabawy na sankach i „ jabłuszkach ”. Nieoczekiwanie spotkała nas kontrolowana wojna na śnieżki z wczasowiczami przebywającymi w Ośrodku. Droga powrotna do autobusu minęła nam szybko we wspaniałych humorach. W wycieczce uczestniczyło 24 uczniów i 3 opiekunów. Do domu wszyscy wrócili zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy”- relacjonuje jedna z uczestniczek wyprawy.

 

źródło: Gimnazjum w Gdowie

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content