Jamnik: Święto Patrona Szkoły oraz zimowa wycieczka

JAMNIK

Święto Patrona Szkoły

Dnia 7 grudnia 2016r. w murach naszego Gimnazjum miało miejsce ważne wydarzenie:  Dzień Patrona -św. Brata Alberta. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. o godz. 8:15. Po nabożeństwie udaliśmy się do szkoły na mały poczęstunek oraz gorącą herbatę.

Następnie uczniowie i nauczyciele zebrali się na auli, aby uczestniczyć w ślubowaniu klas pierwszych. Akademię prowadziła przewodnicząca szkoły. Po wysłuchaniu hymnu szkoły przedstawiciele klas pierwszych składali słowa uroczystej  przysięgi. Później pan Dyrektor,  Jan Zawała, powiedział kilka słów do gimnazjalistów, przypominając  motto życiowe  Brata Alberta: ,,Bądźmy dobrzy jak chleb.”  Kolejnym punktem uroczystości był występ artystyczny, w którym uczniowie zaprezentowali pieśni, m.in. ,,Ciciliano’’ , ,,Cantabile’’ .

W następnej kolejności miał miejsce finał konkursu ,,Wiedzy o życiu i działalności św. Brata Alberta’’, prowadzony przez Wiktorię Bęben,  do którego zakwalifikowało się  5 drużyn:

  1. Szymon Kwapiszewski , Maciej Kumorek z klasy III e,
  2. Dominik Zabdyr , Jakub Chrobak z klasy I b,
  3. Karolina Klejdysz , Kacper Jamka z klasy I d,
  4. Karolina Kurnik, Klaudia Wilk z klasy III a ,
  5. Oliwia Urbanik  ,Wiktoria Tuleja z klasy I a,

Natomiast w jury konkursu zasiadali:

Pan Dyrektor Jan Zawała- przewodniczący jury , Pani Agata Obrał oraz Pani Bożena Włódyka.

Uczestnicy konkursu losowali kolejno pytania o różnym stopniu trudności,  podawali numer i treść wylosowanego pytania oraz odpowiadali na nie. Jury przydzielało odpowiednią liczbę punktów, którą na tablicy wyników zapisywała Wiktoria Olbrycht. Później nastąpiła krótka przerwa, a po niej ogłoszenie wyników konkursu.

  •  I miejsce zajęła grupa pierwsza tj. Szymon Kwapiszewski i Maciej Kumorek,
  • II miejsceDominik Zabdyr , Jakub Chrobak ,
  • III miejsce Karolina Kurnik, Klaudia Wilk,
  • IV miejsce-Karolina Klejdysz, Kacper Jamka,
  • V miejsce-Oliwia Urbanik , Wiktoria Tuleja.

Dyrektor Gimnazjum wręczył finalistom nagrody i gratulacje a pozostali uczniowie nagrodzili ich gromkimi brawami. Na zakończenie akademii ks. Piotr Piekarczyk wyświetlił film pt. ,,Niebo istnieje naprawdę’’.

Przygotowała: Julia Bujak

[Not a valid template]

Wycieczka członków Uczniowskiego Klubu Sportowego UKS „GROT-GDÓW”

W dniu 03.12.2016 r. odbyła się zimowa wycieczka w Pogórze Bocheńskie i Beskid Wyspowy dla uczniów Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Gdowie, członków UKS ,,Grot Gdów”.

Wyjechaliśmy o godzinie 8:30 z parkingu przy Gimnazjum. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kamieni Brodzińskiego – wychodni skał piaskowcowych, które znajdują się na północno-wschodnim wierzchołku Paprotnej (436 m n.p.m.). Następnie pojechaliśmy do Lipnicy Murowanej, gdzie zobaczyliśmy tamtejsze zabytki, takie jak: drewniany kościół św. Leonarda z 1148 r., kościół św. Szymona z 1663 r. oraz podgórską zabudowę rynku z pomnikiem św. Szymona z Lipnicy.

Następnym punktem programu był pobyt w schronisku młodzieżowym w Rozdzielu, gdzie zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla , a następnie ruszyliśmy w drogę na szczyt góry Łopusze Wschodnie (661 m.n.p.m).

W drodze oglądaliśmy piękne, zimowe widoki. Droga na szczyt zajęła nam około godziny, gdzie dotarliśmy do miejsca katastrofy lotniczej, która wydarzyła się w 2001 roku. Po chwili ciszy i odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną.

W wycieczce uczestniczyło 22 uczniów i 3 opiekunów.  Wycieczka zakończyła się o godzinie 14:30 . Do domu wszyscy wrócili zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy. Planujemy kolejną wycieczkę górską w ferie zimowe w Pasmo Śnieżnicy.

Faustyna Strug – kl. 1 b

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content