Jak ubrać się na eleganckie wyjście?

Artykuł sponsorowany

Wybór stroju codziennego zwykle nie sprawia nam większego problemu, jednak może się on pojawić, gdy wybieramy się na eleganckie przyjęcie bądź innego rodzaju oficjalną imprezę. Pozostaje więc pytanie, jak dobrać odpowiedni strój oraz dodatki, aby wyglądać olśniewająco?

Spódnica zamiast sukienki?

Przyjęło się, że na oficjalne przyjęcia zakładamy sukienki, a nie spódnice. Rzeczywiście, w ciągu ostatnich kilku lat mogliśmy zaobserwować ten trend przede wszystkim na wybiegach mody, bowiem o ile projektanci zadbali o to, abyśmy miały duży wybór spódnic nieformalnych, o tyle nieco zapomnieli o eleganckich modelach. Co więcej, spódnice nie wszystkim kojarzą się dobrze, bowiem niegdyś były one dostępne wyłącznie w zestawie z marynarką bądź elegancką bluzką, tworząc tym samym jeden komplet. Tymczasem warto zapoznać się z ofertą spódnic, która dostępna jest na stronie internetowej sklepu Answear. Może bowiem okazać się, że wybór spódnicy będzie trafiony, tyle tylko, że musimy wybrać elegancki, odpowiedni do okazji model.

Jakie buty i dodatki wybrać?

Dobranie butów do eleganckiej stylizacji wcale nie jest łatwym zadaniem. Jeszcze do niedawna większość kobiet nie wyobrażała sobie wyjścia na uroczyste przyjęcie w innych butach niż szpilki. Tymczasem okazuje się, że nie zawsze czujemy się w nich komfortowo. Z powodzeniem możemy więc wybierać buty na niższym obcasie, a do kanonu domy wieczorowej niemal na stałe weszły już baleriny. Pamiętajmy jednak, że buty muszą być wykonane z odpowiedniego materiału – najlepiej ze skóry bądź z zamszu. Bardzo istotnym elementem jest również dobór torebki. Klasyczna, codzienna torba z pewnością się nie sprawdzi – o wiele lepszym wyborem będzie elegancka kopertówka. Nowoczesne modele możemy spokojnie przewiesić przez ramię, dzięki czemu nie musimy przez całą imprezę trzymać torebki w ręku. Pamiętajmy, że elegancka kopertówka nie ma zbyt dużych wymiarów, zwykle jesteśmy w stanie zmieścić w niej jedynie najpotrzebniejsze rzeczy.

Nietuzinkowe, lecz akceptowalne rozwiązania

Moda w ciągu kilku ostatnich lat pokazała nam, że nietuzinkowe rozwiązania sprawdzają się nawet w przypadku eleganckich stylizacji. Okazuje się bowiem, że wiele kobiet rezygnuje ze standardowej sukienki, której wybór wcale nie jest taki prosty, jak się wydaje. Modne sukienki na każdą okazję – jak je wybrać? Jaki model sukienki dobrać do swojej figury? To podstawowe pytania, jakie zadaje sobie każda kobieta. W związku z tym nic dziwnego, że coraz chętniej, zamiast sukienki, wybieramy klasyczne spodnie garniturowe. W połączeniu z białą koszulą wyglądają one niezwykle gustownie. Co więcej, kobiety często rezygnują z niewygodnych szpilek na rzecz wygodnych, płaskich butów o eleganckim kroju, które nieco przypominają obuwie męskie. Dla niektórych tego typu rozwiązania wciąż wydaje się nietypowe, lecz w praktyce są one powszechnie akceptowalne. Pamiętajmy jednak, że w eleganckiej stylizacji nie ma miejsca na dżinsy, kolorowe koszulki czy lekkie sweterki – należy wybierać jedynie klasyczne, formalne stroje. 

 

Autor: Redaktor4

Udostępnij post na:

Skip to content