Jak przedszkolaki przygotowywały się do świąt?

Co roku w naszym przedszkolu jedna z grup ma zaszczyt przygotować Jasełka. W tym roku zaszczyt ten przypadł dzieciom dzieciom 5 letnim z grupy „Zajączki”. Przygotowały one jasełka pt. „Tak On jest królem’, które przedstawiły dzieciom z naszego przedszkola, wprowadzając ich w świąteczny klimat.
21.12. w godzinach popołudniowych dzieci przedstawiły jasełka dla swoich rodziców, Dyrekcji naszego przedszkola, oraz zaproszonych gości: Pana Wójta Zbigniewa Wojasa, Pani Dyrektor GZEAS w Gdowie Julity Natkaniec, Ks. Proboszcza Stanisława Bętkowskiego  i Pani Katechetki: Jolanty Szczygieł. Niestety z powodu braku czasu i napiętego okresu  przedświątecznego w progach naszego przedszkola, oprócz Rodziców i Dyrekcji przedszkola gościliśmy tylko Pana Wójta.
Dzieci po występach jasełek, które zostały okrzyknięte gromkimi brawami, podzieliły się z gośćmi w symbolicznym geście opłatkiem, następnie wszyscy celebrowaliśmy świąteczną wigilię w postaci: czerwonego barszczu z kapuśniaczkiem, strucli z makiem, oraz świątecznych słodkości, nie zabrakło również świątecznego kolędowania.
Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dla naszych „aktorów”, jak również pomoc w przygotowaniu całego spotkania.

Dyrekcja oraz Pracownicy Przedszkola Samorządowego w Gdowie

[Not a valid template]

Przedszkolaki z Akademii Małego Człowieka w Gdowie uczestniczyły w świątecznych zajęciach z ceramiki, a także oglądnęły przedstawienie o św. Mikołaju Biskupie w wykonaniu aktorów Teatru Eden. Ta bajka wzorowana jest na legendzie, która opowiada o dzieciństwie Mikołaja, zanim został biskupem oraz świętym. Głównym celem tego przedstawienia było przybliżenie dzieciom poprzez legendę postaci św. Mikołaja, poznanie jego życia i czynów oraz wyrobienie pozytywnych postaw poprzez zrozumienie pojęcia „czynienia dobra” jako bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi.
Spektakl wzbogacony był piękną scenografią oraz bardzo atrakcyjnymi strojami. Pełen zabawnych sytuacji wciągał małego widza w przedstawianą historię oraz dał poczucie, że każdy z nas może zostać świętym. Warto podkreślić fakt, że bajka opowiada prawdziwą historię życia świętego, a nie błędną „amerykańską” wersję.

[Not a valid template]

źródło: Przedszkole Samorządowe w Gdowie, FB- Akademia Małego Człowieka w Gdowie

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content