Jak minęły ferie w świetlicach w Cichawie i w Nieznanowicach?

Jak minęły ferie w świetlicach w Cichawie i w Nieznanowicach?

Na pewno bardzo ciekawie. Dominowały zajęcia plastyczne. W Cichawie dzieci m.in malowały na szkle laurki dla babć i dziadków, wykonywały flakony, kwiaty i ozdobne koszyczki na zajęciach „Papierowa wiklina”, ponadto aniołki i serduszka z masy solnej. Z zimowych dekoracji wykonały choinki z plastikowych łyżeczek, gwiazdki papierowe i bombki choinkowe ze styropianu ozdabiane cekinami i wstążkami. Zapachniało też wiosną za sprawą warsztatów wykonywania króliczków z siana i jajek ze wstążek. Wielkie emocje towarzyszyły „lepieniu” bałwana z plastikowych kubków. Nie inaczej było w Nieznanowicach, gdzie dzieci robiły prace z gipsu, recyklingowe, kwiaty z papieru i z bibuły.

Nie zabrakło warsztatów kulinarnych. W Cichawie dzieci robiły samodzielnie hamburgery, a w Nieznanowicach pod okiem Pań z KGW piekły ciasteczka i przygotowały sałatkę owocową.

Dużą atrakcją i ciekawą lekcją był przyjazd druhów z OSP Pierzchów, którzy pokazali w Cichawie jak należy udzielać pierwszej pomocy i opowiedzieli co robić w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. 

W Cichawie przygotowano uroczyste zakończenie i podsumowanie ferii, na którym zaprezentowano wykonane przez dzieci prace, natomiast w Nieznanowicach odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców, który prowadziły bajkowe postacie Miki i Mini. 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content