IV Gminny Konkurs Czytania w Języku Angielskim

1 grudnia 2016 roku w Centrum Kultury w Gdowie odbył się IV Gminny Konkurs Czytania w Języku Angielskim. Wzięło w nim udział  dziewięć szkół z terenu gminy. Z płynnym czytaniem, piękną wymową i recytacją w języku obcym zmagało się  22 uczniów  z klas czwartych, piątych i szóstych. W tym roku czytali oni fragmenty książek Laury Ingalls Wilder – amerykańskiej autorki, opisującej przygody trzech dziewczynek, podróżujących z rodzicami po bezdrożach dziewiętnastowiecznej Ameryki w poszukiwaniu nowego domu.

Jury, w składzie wszystkich obecnych nauczycieli języka angielskiego,  na  podstawie sumy  punktów przyznawanych za płynność czytania, poprawność językową, aktorstwo i recytację,  wyłoniło zwycięzców.

I miejsce w Konkursie zajęła uczennica Natalia Skrobacz ze Szkoły Podstawowej w Zręczycach,

II miejsce – Emilia Knapik ze Szkoły Podstawowej w Gdowie,

III miejsce – Magdalena Daniel ze Szkoły Podstawowej w Gdowie.

Za piękne czytanie przyznane zostały także wyróżnienia. Otrzymali je: Liwia Konieczny ze Szkoły Podstawowej w Jaroszówce, Karol Dudek ze Szkoły Podstawowej  w Pierzchowie oraz Emilia Palonek ze Szkoły Podstawowej w Winiarach.

Wszystkie wymienione wyżej dzieci otrzymały dyplomy oraz  nagrody rzeczowe (w postaci ciekawych książeczek do czytania w języku angielskim, fiszek do nauki oraz kompletów pisaków), które ufundowane zostały przez Panią Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty, Julitę Natkaniec. Pozostali uczniowie nagrodzeni zostali dyplomami uczestnictwa. Poczęstunek dla jury oraz uczestników Konkursu sponsorowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Gdowie.

Dziękujemy wszystkim obecnym  dzieciom za uczestnictwo, a ich nauczycielom za trud włożony w przygotowania do Konkursu!

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Sponsorom bardzo dziękujemy !

Organizator Konkursu:

Szkoła Podstawowa im .św. Jana Kantego w Gdowie

Nauczyciele języka angielskiego : Grażyna Sparzyńska i Hiacynta Krawiec

[Not a valid template]

[Not a valid template]

źródło: SP Gdów

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content