Informacja o obecnych i planowanych możliwościach wsparcia dla osób fizycznych zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą oraz dla przedsiębiorców

LGD Dolina Raby informuje o obecnych i planowanych możliwościach wsparcia dla osób fizycznych zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą oraz dla mikro i małych przedsiębiorców:

⇒ Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej – wnioskodawca posiada status rolnika, małżonka rolnika lub pełnoletniego domownika rolnika i jesteś ubezpieczony w KRUS od co najmniej 12 miesięcy, a do twojego gospodarstwa przyznano dopłaty obszarowe możesz ubiegać się o wsparcie na podjęcie działalności pozarolniczej na bardzo korzystnych warunkach premii do kwoty nawet 250 tys. zł. Planowany nabór w ARiMR w listopadzie 2021 r. 

⇒ Przetwórstwo i marketing produktów rolnych – nabór dla podmiotów rozpoczynających lub rozwijających działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD) oraz nabór tematyczny dla podmiotów rozpoczynających działalność gospodarczą w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Nabór wniosków o Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój kierowany będzie do dwóch grup wnioskodawców.

  • Pierwszą stanowią rolnicy, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Mogą oni ubiegać się o nawet 500 tys. zł.
  • Druga grupa to rolnicy, którzy prowadzą lub podejmują działalność przetwórczą i sprzedaż produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD), jednak nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej. W tym przypadku limit dofinansowania został zwiększony w stosunku do poprzednich naborów i teraz maksymalna kwota wsparcia będzie wynosić 200 tys. zł.

O wsparcie będzie można się ubiegać od 30 listopada do 29 grudnia 2021 r.

⇒ Program pierwszy biznes – Wsparcie w Starcie – niskooprocentowane pożyczki BGK na podjęcie działalności gospodarczej lub utworzenie stanowiska pracy do 100 tys. zł, 0,13 proc. lub 0,05 proc. w skali roku.

⇒ Wsparcie z LGD „Dolina Raby” – planowane nabory wniosków w zakresie podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej to pierwszy kwartał 2022 r. Planowane limity środków: podejmowanie działalności gospodarczej 660 tys. zł tj. możliwość sfinansowania 12 premii każda po 55 tys. zł. Rozwijanie działalności gospodarczej 500 tys. zł. tj. możliwość dofinansowania 5 operacji po 100 tys. zł. kwoty wsparcia. Podstawowe warunki: podejmowanie działalności gospodarczej, rozwijanie działalności gospodarczej. Aktualne warunki i kryteria oceny będą dostępne wraz z ogłoszeniem o naborze wniosków, które ukazuje się na dwa tygodnie wcześniej przed rozpoczęciem naboru wniosków na stronie internetowej www.dolinaraby.pl.

Źródło: LGD Dolina Raby

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content