III Wymiana Książki Dzicięcej już za nami

Wczoraj w Centrum Kultury w Gdowie odbyła się kolejna wymiana książki dziecięcej. Chętnych nie brakowało, zwłaszcza, że obok samej wymiany wolontariusze zapewnili dodatkowe atrakcje.

Każdy mógł posiedzieć w kąciku czytelniczym, gdzie wolontariuszki czytały bajki i wiersze, a także przygotowały konkursy z nagrodami. Pytania dotyczyły znajomości literatury dziecięcej, ale także znajomości zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Za dobre odpowiedzi dzieci otrzymywały zakładki do książek, naklejki, plany lekcji, ale także odblaski przekazane przez redakcję Mój Gdów.

Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszył się kącik malowania twarzy. Większość uczestników wymiany wyszła z Centrum z pięknie pomalowanymi twarzami.

Tym razem w  kąciku plastycznym dzieci mogły się spotkać z Panem Jakubem Warchałem, członkiem grupy artystycznej Gdów-Art, który hobbistycznie zajmuje się rysunkiem i grafiką, a w dniu wczorajszym wspólnie z dziećmi tworzył komiksy. Mogliśmy obejrzeć scenki z Szewczyka Dratewki,  bajki Kruk i Lis, byliśmy także świadkami jak królewna odczarowała księcia zaklętego w żabę.

źróło: Centrum Wolontariatu w Podolanach

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content