III Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej w Gdowie już za nami….a wszytsko zaczęło się od Seniorów

W ubiegłą niedzielę po raz trzeci mieszkańcy naszej gminy spotkali się na gdowskim Zarabiu, aby przez uczestnictwo w Pikniku Zdrowia i Aktywności Fizycznej promować zdrowy styl życia. I choć pogoda nie dopisała atmosfera była gorąca. „Sam pomysł zrodził się z aktywności gdowskich seniorów działających na Uniwersytecie III Wieku. W ramach zajęć aktywnie  ćwiczą, uprawiają nornic walking i tańczą. I to ich postawa posłużyła jako pomysł do zachęcenia do aktywności innych mieszkańców gminy”– wyjaśnia Dyrektor Centrum Kultury Edyta Trojańska-Urbanik. Była wspólna gimnastyka, treningi Fitness, Zumby oraz pokaz Cross. Był pokaz tańca nowoczesnego i treningi Akademii Karate Tradycyjnego z Niepołomic oraz wielicko- gdowskiej Szkoły Walki PRIME. Chętni mogli skorzystać z porad i badań lekarskich. W specjalnych namiotach studenci, lekarze oraz pracownicy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie dokonywali pomiaru cukru, ciśnienia oraz masy ciała i tkanki tłuszczowej. Przeglądy dentystyczne prowadzone przez Fundację Wiewiórki Julii na pewno były mniej stresujące niż te w gabinecie. Wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Podolanach wspólnie z fundacją DKMS przygotowali Dzień Dawcy, w czasie którego zapisali do bazy potencjalnych dawców szpiku 23 osoby.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Zręczyc przygotowały gorącą grochówkę,pożywne przekąski oraz domowe ciasta. Jak zawsze można było liczyć na pomoc strażaków z OSP z Gdowa, Fałkowic, Bilczyc, Marszowic oraz Pierzchowa, przy zabezpieczeniu imprezy, a także przy organizacji atrakcji dla dzieci.

Pogoda nie wystraszyła uczestników III Marszu po Zdrowie. Z kijami maszerowało 96 osób. Każdy z nich otrzymał koszulkę a jedna z uczestniczek wylosowała rower, który ufundował wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas. W tym roku po raz pierwszy odbył się I Biegu po Zdrowie. To inicjatywa gdowskiej grupy biegaczy Gdów Proud Runners. Do udziału w biegu zaprosili mieszkańców oraz zaprzyjaźnioną grupę biegaczy -Rozbiegane Dobczyce. Na starcie 5 km trasy stanęło 46 uczestników a najszybszy okazał się Grzegorz Ziejewski w kategorii mężczyzn a w kategorii kobiet najszybsza była Agata Wolska. Wśród uczestników biegu również rozlosowano rower ufundowany przez Firmę Trokos z Gdowa oraz fotoksiążkę ufundowaną przez firmę Orange Art.

III Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej odbył się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy oraz Prorektora ds. Collegium Medicum UJ w Krakowie prof. dr hab. med. Tomasza Grodzickiego. Wydarzenie było dofinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach Akademii Aktywności Społecznej gdowskiego UTW. Organizatorami wydarzenia byli: i gdowski Uniwersytet III Wieku, Gmina Gdów i Centrum Kultury w Gdowie Patronat medialny objął ogólnopolski miesięcznik Głos Seniora oraz gazeta i portal Mój Gdów.

Fot.Konrad Zarębski

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content