Harcerze z Marszowic zainaugurowali rok harcerski

To już kolejny rozpoczęty rok pracy zuchów i harcerzy ZHP z Marszowic. W dniach 16-18 września uroczyście zainaugurowali swój rok harcerski w czasie Inauguracji Roku Harcerskiego ZHP Chorągwi Krakowskiej „Szczyty BezKitu” w Mszanie Dolnej. Była to wspaniała impreza, w której wzięło udział ok.1000 osób z całej Chorągwi Krakowskiej, którzy spotkali się, aby razem rozpocząć i kontynuować to co robią od lat. Program inauguracji obejmował różne działania inne dla każdego pionu. Najmłodsze nasze zuchy podczas pobytu w Gorczańskim Parku Narodowym dowiedziały się jak należy zachowywać się w lesie, jakie zwierzęta zamieszkują ten obszar, ale i nauczyły się, że las jest domem wielu stworzeń, dla których śmieci pozostawiane tam mogą niejednokrotnie stanowić przeszkodę dla dalszego życia. Harcerze z 7 DH mogli sprawdzić swoje umiejętności w czasie gry dziennej jak i swoją kondycję podczas górskiej wyprawy po malowniczych rejonach Beskidu Wyspowego. Pion Starszoharcerski mógł sprawdzić się podczas nocnej gry terenowej osadzonej w realiach Powstania Warszawskiego, a w sobotę mimo niesprzyjającej pogody pokonać własne słabości, aby zdobyć jeden ze szczytów – Lubień (1022 m. n.p. m. ). Dla najstarszych harcerzy  – wędrowników była to również okazja do zmierzenia się z własnym słabościami, pokonania barier i większej samorealizacji.

W czasie inauguracji rozstrzygnięto konkurs na najdłuższy ręcznie zrobiony szalik, który drużyny miały wykonywać przed przyjazdem i zwycięzcami zostali nasze zuchy i harcerze, których wspólny szalik miał ponad 15 metrów długości!
Imprezę zakończyła polowa msza święta oraz uroczysty apel.

Jak wspominają nasze druhny i druhowie z Marszowic był to wspaniały i niezapomniany czas, który powtórzy się za rok gdy organizatorem inauguracji będzie Hufiec ZHP Podhalański!

Środowisko ZHP w Marszowicach

[Not a valid template]

zdjęcia: ZHP Marszowice

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content