Groźnie w Niegowici, Wieńcu i Bilczycach

W Niegowici palił się budynek, w Wieńcu zaatakował ,,cichy zabójca”, a w Bilczycach zderzyły się dwa samochody. Przez ostatnie trzy dni służby miały sporo pracy.

Jak już Was informowaliśmy na naszym portalu we wtorek w Niegowici doszło do pożaru budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Palił się przydomowy kurnik oraz poddasze domu. Do pożaru udało się, aż 7 zastępów straży w tym specjalny podnośnik z JRG Wieliczka. Walka z żywiołem trwała ponad dwie godziny. W działaniach brały udział również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja.

Dzień później w środę w Wieńcu zaatakował ,,cichy zabójca”. O podtruciu tlenkiem węgla służby zostały zaalarmowane po godzinie 18:00. Pierwsi na miejscu pojawili się strażacy, którzy udzielili pomocy jednej z osób znajdujących się budynku – osoba ta została zabrana do szpitala – a następnie sprawdzili budynek na zawartość tlenku węgla oraz przewietrzyli wszystkie pomieszczenia.

Również wczoraj służby musiały interweniować. Tym razem na drodze wojewódzkiej 966 w Bilczycach (jak informował Pan Ireneusz) przy szkole podstawowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na szczęście w wyniku zderzenia nikomu nic się nie stało. W akcji trwającej blisko godzinę wzięły udział zastępy strażaków z Gdowa, Bilczyc, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja, która ustalała przyczyny zdarzenia.

fot. OSP Pierzchów, OSP Gdów

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content