Gimnazjaliści nie zawiedli, kolejna akcja mikołajkowa – „Podaruj Dzieciom Uśmiech”

To już XV edycja naszej akcji – zakończona! Znów gimnazjaliści wykazali się swoją ogromną wrażliwością i aktywnie uczestniczyli w akcji. Nikt nie był obojętny na potrzeby innych, co było naprawdę wspaniałe. Dzięki Wam – uczniom, którzy z chęcią niesiecie pomoc a także naszym nauczycielom zgromadzono ogromną ilość zabawek, artykułów spożywczych, szkolnych i ubrań. Celem całej akcji było podarowanie rodzinom wielodzietnym prezentów. Największym podziękowaniem był uśmiech na twarzach ludzi i radość dzieci.

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny udało się nam zorganizować  tę akcje, w którą zaangażowali się zarówno uczniowie z każdej miejscowości, którzy byli wolontariuszam i udali się do sponsorów z firm i innych organizacji prosząc o wsparcie. W tym roku  ponad 80 sponsorów z 19 miejscowości uczestniczyło w naszej akcji.

6 XII 2016r. brygada mikołajowa w składzie; św. Mikołaj – Szymon Sala wraz ze swoją świtą: Magdalena Halberda, Julia Szostak, Julia Klejdysz wyruszyła w drogę do rodzin naszych gimnazjalistów. Mikołaj odwiedził m. in. Książnice, Szczytniki, Wiatowice, Krakuszowice , Pierzchów, Niewiarów, Nieznanowice, Liplas, Marszowice i Niegowić.

Zorganizowaliśmy 28 paczek z żywnością  dla rodzin i 80 paczek z upominkami dla dzieci i młodzieży, a to nie wszystko. Już wkrótce „brygada Mikołaja” wyruszy do osób samotnych również z paczkami i upominkami (25).

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim ludziom, którzy udzielili nam wsparcia  finansowego i rzeczowego i nie są obojętni na potrzeby innych.

Nad całością akcji czuwała Pani: Janina Świeży, a kierowcą dodatkowych „sań – na czterech kółkach” był Pan: Norbert Korfanty.

Dziękujemy

Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Niegowici

[Not a valid template]

zdjęcia: http://www.foto.niegowic.edu.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content