Gdowski Festiwal Teatralny

Od 2009 roku, zawsze w maju, Centrum Kultury w Gdowie gości dzieci oraz młodzież na Spotkaniach Teatralnych RAMPA. W tym roku ósma  już edycja tego Festiwalu odbędzie się 19-20 maja w Centrum Kultury w Gdowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem, jak co  roku, objął Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Rampa to przegląd  małych form teatralnych więc należy zauważyć, że przygotowania  grup teatralnych do takiego Festiwalu trwają nierzadko  kilka miesięcy, mimo tego młodzież i dzieciaki chętnie odwiedzają Gdów. W tym roku na deskach gdowskiej sceny wystąpi ponad stu wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych; szkół podstawowych oraz gimnazjów i szkół średnich.

Dwudniowe święto teatru w Gdowie  to też okazja do poznania zainteresowań, pasji, wrażliwości  młodych artystów, ponieważ RAMPA to nie tylko prezentacje klasycznej literatury, ale często inspirujące i niezwykłe inscenizacje młodych twórców.

Z pewnością wartością  dodaną Festiwalu jest też to, iż każda  z grup  prezentujących się podczas Festiwalu ma okazje skorzystać z omówień i rad od członków Jury. Osoby zasiadające w Jury to zawsze fachowcy w dziedzinie teatru- aktorzy, teatrolodzy, których ocena i wsparcie merytoryczne ma pomóc uczestnikom w dalszym rozwoju artystycznym.

Ponadto nagrodą w Festiwalu są statuetki w formie masek, których projekt jest autorskim pomysłem pracowni plastycznej CK oraz pamiątkowe dyplomy, jednak uważamy, że to atmosfera panująca wówczas w Centrum Kultury jest najważniejsza, a dwa dni z teatrem oraz młodymi artystami to dla nas, organizatorów, bardzo pracowity ale i niezapomniany czas.

Prezentacje poszczególnych grup są otwarte dla publiczności dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych na VIII  Spotkania Teatralne RAMPA

 19 maj godz.  9.00-16.30 przesłuchania konkursowe

20  maj  godz. 12.00 uroczysta Gala Laureatów- prezentacja nagrodzonych spektakli

 Więcej informacji oraz bieżące relacje z Festiwalu  na stronie internetowej www.ckgdow.pl oraz portalu Facebook.

 

[Not a valid template]

tekst: Magdalena Ciężarek

fot. Bogusław Zdebski

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content