Gdowski Festiwal Mozartowski za nami!

W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w wydarzeniach pierwszego gdowskiego festiwalu poświęconego muzyce Mozarta „Pół serio, pół żartem listopad z Mozartem” organizowanego przez Publiczną Szkołę Muzyczną I st. w Gdowie z okazji przypadającej 5 grudnia 230. rocznicy śmierci kompozytora.

W czwartek 4 listopada w Centrum Kultury w Gdowie odbył się  koncert „Sztafeta mozartowska”, w którym udział wzięli uczniowie i nauczyciele szkoły muzycznej. Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory solowe zagrane przez uczniów fortepianu, utwory wokalne solowe oraz zespołowe Mozarta zaprezentowane przez chór i solistów V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie pod dyrekcją Ewy Kieres. Koncert otworzył i zamknął występ chóru szkoły muzycznej pod dyrekcją Elżbiety Gawryszewskiej. Głównym punktem wieczoru były wariacje na temat piosenki „Ah, Vous-je dirai maman”, obecnie popularnej pod nazwą „Wyszły w pole kurki trzy”.

O życiu i twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta, opowiadała siostra kompozytora Maria Anna Mozart zwana Nannerl, w której rolę wcieliła się Pani Elwira Utracka- Nachyła. Pod koniec koncertu zostały także ogłoszone wyniki „Dyktanda z Mozartem”- szkolnego konkursu kształcenia słuchu i audycji muzycznych.

W piątek 5 listopada, na zakończenie festiwalu mogliśmy ponownie usłyszeć chór V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie pod dyrekcją Ewy Kieres z towarzyszeniem organów- Pana Dawida Rzepki podczas mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej. 

Zdjęcia: Centrum Kultury w Gdowie oraz Leszek Wojtal

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content