Gdowska Parafia rozpoczęła cykl „Modlitwy Uwielbienia Pana Jezusa”

Wczoraj o godz. 19:00 w Parafii Narodzenia NMP w Gdowie wierni zebrali się na wspólnej „Modlitwie Uwielbienia Pana Jezusa” w Najświętszym Sakramencie.

„Uwielbienie jest tą formą modlitwy, w której człowiek najbardziej bezpośrednio uznaje, iż Bóg jest Bogiem. Wysławia Go dla Niego samego, oddaje Mu chwałę nie ze względu na to, co On czyni, ale dlatego że ON JEST. Uczestniczy w szczęściu serc czystych, które kochają Go w wierze, zanim ujrzą Go w chwale. Przez nią Duch łączy się z naszym duchem, by świadczyć, że jesteśmy dziećmi Bożymi” (Por. Rz 8, 16) –fragment z KKK 2639

Nabożeństwo poprowadził ksiądz Bartłomiej Grociak, który rozpoczął modlitwą do Ducha Świętego z prośbą o światło, o otwarcie serc, by każdy spotkał się z prawdziwym i „żywym” Bogiem. Następnie duchowny przeczytał fragment ewangelii: Mt 9; 18-26 i rozpoczął poruszające serca rozważania, które pomogły wiernym lepiej zrozumieć słowo Boże, a tym samym zbliżyć się do Stwórcy i Go wielbić.

Jedna z parafianek przytoczyła fragmenty z dzienniczka św. siostry Faustyny Kowalskiej, a całość dopełnił zespół muzyczny, który wielbił święte imię Jezusa pięknym śpiewem i graniem pieśni m.in: „Nasz Bóg”, „Duszo ma Pana Chwal”, „Święte imię Jezus”. Wierni modlili się w ciszy, kontemplacji, adoracji, a także licznie włączali się do śpiewu, oddając Bogu chwałę.

Podczas uwielbienia modlący się otrzymali Błogosławieństwo Indywidualne Najświętszym Sakramentem. Na koniec zaśpiewano Apel Jasnogórski oddając cześć NMP.

To pierwsze nabożeństwo rozpoczynające kolejny cykl „Modlitwy Uwielbienia Pana Jezusa” w Najświętszym Sakramencie, które będzie się odbywać raz w miesiącu w Parafii Narodzenia NMP w Gdowie. Cały czas można dołączyć do grupy muzycznej: śpiewu i grania. Informacje na temat kolejnego Uwielbienia będą publikowane na stronie parafii w ogłoszeniach parafialnych: www.parafiagdow.pl.

Autor: Redaktor4

Udostępnij post na:

Skip to content