Gdów włączył się w pomoc dla Patryka

W weekend w wielu miejscach Polski odbyły się imprezy mające na celu pomóc 6-letniemu Patrykowi z Dobczyc, który walczy z glejakiem mózgu. Podobnie było i w Gdowie. Ale po kolei…

W sobotę (4.02) m.in w Gdańsku, Katowicach, Myślenicach, Słupsku, Wrocławiu, a także w Gdowie odbyła się charytatywna akcja „Cała Polska tańczy dla Patryka”, z której dochód został przeznaczony na pomoc w leczeniu chłopca.

W niedzielę w sąsiednich Dobczycach odbył się bieg ,,Piątka dla Patryka”, w którym udział wzięło ponad 500 osób. Oczywiście nie mogło zabraknąć biegaczy z grupy Gdów Proud Runners. Byliśmy tam. Biegliśmy. Nieobecność byłaby wstydem. Obecność jest dumą, honorem i obowiązkiem. My, Gdów Proud Runnersi. Byli też inni Mieszkańcy Gdowa. Były nasze dzieci, były nasze rodziny. I razem z innymi biegaczami, wbrew aurze, kałużom i mokrym butom, daliśmy z siebie wszystko. Niejeden z nadludzkim wysiłkiem pokonał zaplanowany dystans. Ale dziś nikt nie liczył kilometrów. Bo dziś liczył się inny wynik – tak imprezę na portalu społecznościowym podsumowali nasi biegacze. W czasie imprezy zebrano ponad 20 tys zł.

Następnie w hali sportowej w Gdowie rozpoczął się ,,Maraton sportowy dla Patryka”. Kilka minut po 15:00 na boisku odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy OSP Gdów, a Policją z Myślenic. Zawodnicy grali 2×15 minut. Po bardzo dobrym i emocjonującym pojedynku ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla Policjantów. Mecz był bardzo zacięty, mieliśmy kilka akcji, które niestety zmarnowaliśmy. Gratulujemy naszym przeciwnikom zwycięstwa. Jednak nie sam wynik, a cel był najważniejszy. Cieszymy się, że chociaż w taki sposób mogliśmy wspomóc akcję dla Patryka – powiedział nam Maciej Misior z drużyny gdowskich strażaków.
Po krótkiej technicznej przerwie na boisku pojawili się Trenerzy Gdovi Gdów oraz Oldboye UKS Gdów. Stoczyli oni  zacięty bój w meczu siatkówki, w którym lepsi okazali się zawodnicy UKS. Wygrali w setach 3:0.
Na zakończenie odbył się otwarty trening Wielicko – Gdowskiej Szkoły Walki Prime z udziałem m.in. Mateusza Durczoka oraz Mateusza Kucharza. Trening poprowadził Radosław Onuca.

W przerwach między rozgrywkami mogliśmy podziwiać pokazy taneczne w wykonaniu Cheerleders Infinity i Lollypops Uczniowskiego Klubu Sportowego z Pcimia. Nie zabrakło również aukcji, z których cały dochód został przekazany na leczenie Patryka. W trakcie licytacji prowadzonej przez Rafała ,,Bacę” Szaflarskiego można było zdobyć m.in strój kolarski, koszulkę Szaflarskiego, gadżety z RIO 2016, półroczny karnet na zajęcia do Szkoły Walki Prime, 2 bilety na koncert Zbigniewa Wodeckiego, które zaoferowało Centrum Kultury w Gdowie, maskotkę strażacką i wiele innych przedmiotów. Rekordową cenę 1200 zł zapłacono za koszulkę Wisły Kraków z podpisami piłkarzy przekazaną przez Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa.

W sumie podczas niedzielnego spotkania zebrano 5288,41 zł.

Warto zaznaczyć, że tego samego dnia obok kościoła w Gdowie trwała zbiórka do puszek, zorganizowana przez Komitet Społeczny założony przez Przedszkole Samorządowe z Dobczyc. Do puszek udało się zebrać Prawie 15 tys zł.

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na leczenie małego Patryka.

[Not a valid template]

fot. Robert Radoński Fotografia

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content