GDÓW. Sędziowie w roli zawodników. Nagrodą puchar Prezesa MZPN.  

Puchar Prezesa Wielickiego Podokręgu Piłki Nożnej stanowił nagrodę dla zwycięzców Noworocznego Turnieju Sędziów Piłki Nożnej MZPN. To coroczny turniej, jednak w Gdowie organizowany był po raz pierwszy. 14 stycznia 2023 r. w Gdowie spotkali się sędziowie z Małopolski, aby rywalizować w o Puchar Prezesa Wielickiego Podokręgu Piłki Nożnej. Turniej, którego współorganizatorami była gmina Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie został rozegrany w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie, a w wyniku rywalizacji okazało się, że najlepiej w piłkę nożną grają sędziowie… z Brzeska.

Po uroczystym otwarciu przez gospodarza gminy Wójta Zbigniewa Wojasa oraz  Prezesa PPN Wieliczka Andrzeja Strumińskiego przyszedł czas, by sędziowie mogli spróbować swoich umiejętności piłkarskich.

Do zawodów stawiły się ekipy z 7 podokręgów. Niemal w ostatniej chwili z powodów zdrowotnych wycofała się jedna z drużyn, co sprawiło, iż gospodarze turnieju – PPN Wieliczka – wystawili 2 zespoły, tak aby rywalizacja przebiegła według założonego wcześniej scenariusza. ­­Rozgrywki przeprowadzono w dwóch 4-zespołowych grupach: Grupa A (Bochnia, Brzesko, Limanowa, Wieliczka) oraz Grupa B (Gorlice, Kraków, Myślenice, Wieliczka II). W pierwszym przypadku do półfinałów awansowały drużyny z podokręgów Brzesko i Limanowa. Spotkały się one z sędziami reprezentującymi podokręgi Myślenice oraz Gorlice. Po rozegraniu tych meczów wiadomym było, iż o tytuł powalczą podokręgi z Brzeska i Gorlic, zaś trzecie miejsce przypadnie którejś z drużyn z Limanowej lub Myślenic. Ostatecznie brązowy medal zdobyli koledzy z Myślenic, zaś wielkim zwycięzcą okazało się PPN Brzesko!

– podsumował pan Andrzej Strumiński, Prezes PPN Wieliczka.

Zwycięską okazała się drużyna sędziowska z Brzeska, pokonując Gorlice i Myślenice, które uplasowali się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Tuż za podium zakończyła rywalizację drużyna z Limanowej, a dalsze miejsca zajęli sędziowie z Krakowa, Wieliczki, Bochni oraz „Wieliczki II”. W wyniku zmagań indywidualnych wyłoniono także najlepszego strzelca, którym okazał się Tomasz Konstanty z PPN Brzesko. Tytuł Najlepszego Bramkarza trafił do Michała Fudala z PPN Brzesko, a Najlepszym Zawodnikiem zasłużenie wybrano Łukasza Marka z PPN Kraków.

W ramach ciekawostek warto dodać, iż tym razem wśród zawodników znalazły się 2 sędziny (w zespołach Bochnia oraz Wieliczka II), Tomasz Konstanty zdobył 4 bramki, zaś Michał Fudala nie dał się pokonać ani razu, jednocześnie samemu zdobywając gola w finale strzałem z własnej połowy! Oczywiście wszystkie mecze toczyły się w przyjaznej atmosferze i choć nie brakowało spornych sytuacji, wszyscy zawodnicy grali zgodnie z duchem gry oraz zasadami fair play.

– dodał Prezes PPN Wieliczka.

Nieustające wsparcie swoich zespołów stanowili zaproszeni Prezesi poszczególnych podokręgów (Wieliczka – Andrzej Strumiński, Bochnia – Mariusz Krupa, Brzesko – Mirosław Nieć, Gorlice – Waldemar Pyznar, Limanowa – Stanisław Strug, Myślenice – Maciej Górka). Zwycięzcy odebrali nagrody i puchar z rąk Prezesa Andrzeja Strumińskiego, przyjmując także gratulacje od pana Zdzisława Kapki – legendarnego uczestnika olimpiady w 1972 roku oraz mistrzostw świata w piłce nożnej 1974 roku, zawodnika Wisły Kraków, a obecnie v-ce prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom zaciętej rywalizacji fair play, a zwycięzcy zdobycia pucharu!

  

 

 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content