Fundacja Maestro o współpracy z gdowskim Chórem Tutte le Corde

Fundacja Maestro zajmuje się ochroną zabytków sztuki rzemieślniczej, prowadzeniem kursów z zakresu konserwacji zabytków oraz projektami związanymi z muzyką i instrumentami muzycznymi (od strony badawczej, popularyzatorskiej oraz koncertowej). Jednym z projektów Fundacji jest Miłek 2018 promujący osobę i twórczość Henryka Miłka. I właśnie w ramach tego projektu gdowski Chór Tutte le Corde nawiązał współpracę z krakowską fundacją.

Niedawno na FB Fundacji ukazał się wpis o naszym Chórze:

Miło nam oznajmić, że współpraca z chórem Tutte le Corde działającym na terenie gminy Gdów ciągle się rozwija. Tutte le Corde szlifuje repertuar, z którym wystąpi na jesieni – cały zbiór – 35 (!) pieśni ludowych „Z polskich chat i pól” kompozycji Henryka Miłka. 
Zespół działa od 2006 roku i koncertuje podczas lokalnych uroczystości, a także w całej Polsce i za granicą. Od początku swojej działalności chór zdobywał wiele nagród na festiwalach, przeglądach i konkursach. 
17 czerwca w Pierzchowie odbył się koncert z okazji 200. rocznicy śmierci gen. Jana Henryka Dąbrowskiego oraz 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości, na którym chór wykonał trzy (patriotycznie ukierunkowane) utwory z tego cyklu. Koncert odbył się m.in. pod patronatem wójta gminy Gdów oraz starosty wielickiego. Dyrygowała Elżbieta Gawryszewska.

Artystom Tutte le Corde życzymy owocnej współpracy z Fundacją i czekamy na jesienny koncert.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content