Firma Chomik jest na rynku już od 28 lat

Firma Chomik to jeden z największych pracodawców w naszej okolicy.  Na rynku działa już od 28 lat. Tradycyjnie 3 sierpnia zarząd i pracownicy obchodzili rocznicę powstania przedsiębiorstwa.

Siedziba zlokalizowana jest w Gdowie. Niegdyś firma zaczynała swoją karierę od sprzedaży hurtowej słoi szklanych. Dzisiaj jest jednym z liderów branży Dom i Ogród. Produkty swoich marek m.in. GardenLine, CookLine i Cleanline, sprowadza z całego świata i handluje nimi w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Dzięki dotychczasowym inwestycjom dysponuje własną powierzchnią magazynowa 7700 m2, na której mieści się ponad 12 tysięcy miejsc paletowych i planowana jest budowa kolejnych hal. W siedzibie firmy znajdują się wzorcownie produktowe, które mieszczą się na powierzchni 4000 m2. Kontrahenci mogą w nich znaleźć szeroki wybór produktów w kategoriach: akcesoria i meble ogrodowe, przetwórstwo, artykuły gospodarstwa domowego, meble czy ozdoby sezonowe.

W kolejnym roku działalności Chomik może się poszczycić wieloma ważnymi dokonaniami. Trwa budowa kolejnej hali Centrum Dom i Ogród w Gdowie,  poszerzany jest zakres działalności firmy, tworzone nowe własne marki, a w asortymencie jest już ponad 10 tys. produktów. Pomimo pandemii firma nieustannie się rozwija i obecnie zatrudnia około 200 osób. Warto nadmienić, że wielu z nich ma długi staż pracy w Chomiku, nawet ponad 20 lat. W 2021 roku został wyróżniona Diamentem Forbesa. To już czwarte wyróżnienie dla Chomika w rankingu tego czasopisma.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content