Eliminacje gminne w 64. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim odbędą się 26 lutego

Centrum Kultury w Gdowie zaprasza dzieci ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną i szkół średnich oraz dorosłych do udziału w eliminacjach gminnych 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. 
Etap gminny konkursu odbędzie się 26 lutego.

Zgodnie z założeniami konkursu prowadzony jest on w formie czterech odrębnych turniejów:


TURNIEJ RECYTATORSKI –
 uczestnicy  zgłaszają tylko jeden wiersz i fragment prozy
kat. klasy I – III – występ nie może przekroczyć 3 min. 
kat. klasy IV – VI – występ nie może przekroczyć 3 min. 
kat. klasy VII – VIII i gimnazja – występ nie może przekroczyć 5 min. 
kat. szkoły średnie/dorośli – występ nie może przekroczyć 10 min.

TURNIEJ WYWIEDZIONE ZE SŁOWA repertuar dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów) dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem) – występ nie może przekroczyć 7 min.

TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki – występ nie może przekroczyć 30min.

TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 recytowany. Do prezentacji uczestnik zgłasza 2 utwory śpiewane, 1 recytowany – występ nie może przekraczać 10 min.

Etap powiatowy konkursu zaplanowany został w dniach 26 – 29 marca 2019 roku, a jego organizatorem jest Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce

Na stronie Centrum Kultury w Gdowie  zostały zamieszczone karty zgłoszenia dla poszczególnych kategorii. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego.

regulamin konkursu: regulamin 64. OKR

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content