„E-tektoniczna” kopalnia w wielickim Muzeum

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na wystawę „tektonika /e-tektonika” prac Piotra Idziego w Muzeum na III poziomie kopalni soli.

Prezentowane rzeźby, wykonane w technice druku 3D, odsyłają do zjawisk związanych z przestrzenią wirtualną i środowiskiem cyfrowym. Skojarzenie to, przywołane w specyficznej scenerii kopalni, nabiera szczególnego znaczenia. Punktem ciężkości oraz siłą wystawy jest skupienie uwagi na problemie świadomości istnienia i jej przestrzeni.

Wiele uwagi poświęca się zagadnieniu miejsca człowieka w świecie dezinformacji, wielości wątków, perspektyw i plątaniny najróżniejszych treści. Pojawia się pytanie o doświadczenia graniczne, prowadzące człowieka pod ziemię i pod powierzchnię tego, co ludzkie. Za pomocą narzędzi cyfrowych artysta wydobywa kontrast między milionami lat powstawania złóż mineralnych, a kilkugodzinnym nabudowywaniem warstwy plastiku. Umiejscowienie prac w kontekście podziemnego muzeum umożliwia interpretację form artystycznych na styku dwóch rzeczywistości. Jest zaproszeniem do wnętrza „e-tektonicznej” kopalni wraz z jej najważniejszymi elementami i motywami.

Wernisaż 24 listopada (czwartek), godz. 19.00 w Muzeum na III poziomie kopalni soli.

Zjazd na wystawę szybem Daniłowicza od godz. 18.15.

Wystawę można oglądać w dniach 25.11. – 16.12. 2016 r. w komorze Maria Teresa III w Muzeum w kopalni.

 

Patronat: TVP Kraków, TTG

logo1 logo2

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content