Dzieci w Stryszowej nie będą się nudzić

W Stryszowej zrodziła się inicjatywa, aby mieszkańcy wsi wspólnymi siłami raz w miesiącu organizowali spotkania dla dzieci. Zaplanowano ich 12, a każde inne. Wśród proponowanych tematów znalazły się m.in.: ,,Spotkanie z muzyką ludową”, ,,Mama i Tata mają święto”, ,,Poznajemy policjanta” czy ,,Dary jesieni”. Zajęcia poprowadzą zarówno instruktorzy jak i sami mieszkańcy Stryszowej.

W organizację spotkań włączyli się: KGW, OSP oraz pani sołtys Teresa Kominiak, a także rodzice dzieci. Całość koordynuje Pani Elżbieta Zdebska. Pierwszy temat zrealizowany został w czwartek, 19 stycznia w budynku OSP. Były to zajęcia plastyczne, które poprowadziła Pani Anna Suchoń z Centrum Kultury w Gdowie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do prac nad laurkami z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

W pierwszych zajęciach uczestniczyło 19 dzieci, a do pomocy i opieki nad najmłodszymi przyszli nie mniej zaangażowani rodzice. Jak udało sie nam dowiedzieć, niektóre laurki nie doczekały jutrzejszego święta i już wczoraj zostały wręczone kochanym babciom i dziadkom.

Spotkania dla dzieci w Stryszowej będziemy relacjonować co miesiąc, bowiem Mój Gdów objął patronat medialny nad tym przedsięwzięciem. Cieszymy się, że coraz częściej w naszej gminie są podejmowane działania lokalne w poszczególnych wsiach.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content