Dyżury telefoniczne ZUS dla przedsiębiorców  

 Jak skorzystać z ulgi na start, co trzeba zrobić, aby zarejestrować firmę w ZUS. Między innymi o tych zagadnieniach będzie można porozmawiać z ekspertem ZUS podczas dyżurów telefonicznych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2021. Zaplanowano trzy dyżury, które rozpoczynają się już dziś (8 listopada).

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to globalna inicjatywa, mającą na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym”, w szczególności wśród młodych ludzi. Co roku eksperci ZUS angażują się w to przedsięwzięcie dzieląc się wiedzą dotyczącą ubezpieczeń społecznych, która jest niezbędna przy prowadzeniu własnego biznesu.

W bieżącym tygodniu będzie można skorzystać z trzech dyżurów telefonicznych:

  • poniedziałek (8 listopada) – ABC Płatnika składek, czyli co osoby rozpoczynające prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej powinny wiedzieć o swoich prawach i obowiązkach. Dyżur odbędzie się w godzinach 10.00 – 12.00 pod numer telefonu 12 42 46 269;
  • wtorek (9 listopada) Ulgi w spłacie należności wobec ZUS – na jakie ulgi w spłacie należności z tytułu ubezpieczeń społecznych może liczyć zadłużony przedsiębiorca.

Dyżur odbędzie się w godzinach 10.00 – 12.00 pod numer telefonu 12 42 46 269;

  • środę (10 listopada) – Poświadczanie formularzy A1 – Ustalenie ustawodawstwa właściwego i zasady procedowania w zakresie poświadczenia formularzy A1.

Dyżur odbędzie się w godzinach 10.00 – 12.00 pod numer telefonu 12 25 24 311.

źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, oddział w Krakowie

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content