Dwa zdarzenia drogowe w ciągu godziny

Sporo pracy w sobotni wieczór mieli strażacy. W przeciągu godziny musieli oni interweniować przy zdarzeniach w Marszowicach oraz Zagórzanach.

Kwadrans po godzinie 18:00 strażacy z Gdowa oraz Marszowic zostali zadysponowani do usunięcia skutków kolizji drogowej w Marszowicach  na tzw. ,,Usterii”. Doszło tam do kolizji dwóch osobówek. Pierwsi na miejsce przyjechali właśnie strażacy, którzy zabezpieczyli teren działań oraz  ustalili, że dwie osoby skarżą się na bóle. Z tego właśnie powodu na miejsce skierowano ratowników medycznych, którzy przebadali osoby. Ostatecznie żadna z osób  nie została zabrana – informują strażacy. Na miejscu działali również policjanci, którzy ustalali przyczynę kolizji.

Gdy druhowie rozpoczęli czynności związane z udrożnieniem ruchu na drodze wojewódzkiej, zostali poinformowani, że w innej części gminy – w Zagórzanach samochód osobowy wpadł do rowu. Ze zgłoszenia wynikało, że w środku może znajdować się osoba, która nie może samowolnie opuścić pojazdu. Niezwłocznie z Marszowic jeden zastęp strażaków z Gdowa udało się w skazane przez dyżurnego miejsce, a dodatkowo zostały zadysponowane jeszcze dwa zastępy strażaków ( z Gdowa oraz Wieliczki). Na całe szczęście okazało się, że samochód osobowy zjechał do rowu jednak nikomu nic się nie stało.

[Not a valid template]

fot. OSP Gdów

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content