Droga Krzyżowa, Liturgia Pojednania, Msza Posłania- plan wydarzeń z udziałem Ojca Świętego na ostatnie trzy dni ŚDM

Od niedzieli gościmy w naszej Archidiecezji pielgrzymów z całego świata. Od środy jest z nami także Papież Franciszek. Dotychczas Ojciec Święty spotkał się z Prezydentem RP i biskupami polskimi, na Jasnej Górze odprawił mszę z okazji  1050. rocznicy Chrztu Polski a dziś złożył wizytę w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Oczywiście nie zabrakło spotkań z młodzieżą, dla której przyjechał do Polski. Papież dwukrotnie przemawiał już z Okna Papieskiego na Franciszkańskiej 3 oraz spotkał się z Młodymi na Błoniach Krakowskich.

Jeszcze dziś po wizycie w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, Papież wspólnie z pielgrzymami o godzinie 18.00 weźmie udział w Drodze Krzyżowej, a wieczorem przemówi kolejny raz z Okna Papieskiego.  W sobotę rano Ojciec Święty nawiedzi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w którym w czasie Liturgii Pojednania wyspowiada pięciu młodych ludzi w językach: włoskim, hiszpańskim i francuskim. O godzinie 10.30 zaplanowana jest msza święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II z kapłanami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami z Polski.

Jutrzejszy obiad Papież Franciszek zje w towarzystwie Kardynała Dziwisza z tłumaczem i 12 przedstawicielami młodzieży z różnych krajów: jednym chłopcem i jedną dziewczyną z każdego kontynentu, oraz z chłopcem i dziewczyną z Polski.

Wieczorem Papież przyjedzie na Campus Misericordiae gdzie od 19.30 będzie uczestniczył w czuwaniu modlitewnym z młodzieżą.

W niedzielny poranek o godzinie 10.00 rozpocznie się Msza Święta Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży. Nastąpi tam rozesłanie młodych świadków Bożego Miłosierdzia oraz Ojciec Święty ogłosi miejsce i rok kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

Przed odlotem do Watykanu Papież Franciszek spotka się jeszcze w  Tauron Arenie  z wolontariuszami ŚDM oraz Komitetem Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016.

Jesteśmy pewni, że bieżące wydarzenia pozostaną na długo w naszej pamięci.

 

źródło: http://www.krakow2016.com/

film: youtube.com

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content