Dni wolne od pracy, długie weekendy- jak wygląda kalendarz na 2017 rok?

Często już na początku roku zastanawiamy się jak rozplanować dni urlopowe, aby  mieć jak najwięcej tzw. długich weekendów. Często biorąc tylko dzień lub dwa wolnego w pracy, możemy cieszyć się odpoczynkiem przez 4-5 dni. Dlatego warto przestudiować kalendarz i zacząć planowanie.

W 2017 roku mamy 6 długich weekendów. 3 z nich wymaga wzięcia jednego dnia urlopu.

Nowy Rok wypadał w niedzielę. Pierwszy dzień wolny to święto Trzech Króli w piątek 6 stycznia, co daje nam ciągiem 3 dni wolne, a tym samym pierwszy długi weekend w 2017 roku.

Na kolejny długi weekend musimy poczekać, aż do kwietnia do Świąt Wielkanocnych: 15-17 kwietnia (sobota, niedziela, poniedziałek).

Z kolei już pod koniec kwietnia rozpocznie się długi weekend majowy. Święto Pracy (1 maja) przypada w poniedziałek, a w środę Święto Konstytucji 3 Maja. Wystarczy więc wziąć jeden dzień urlopu, by cieszyć się z pięcioma dniami wolnego.

Boże Ciało jak zawsze jest w czwartek, w tym roku wypada 15 czerwca, zatem przy jednym dniu urlopu, mamy 4 dni wolnego.

Dwa miesiące później świętujemy Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia), które w tym roku wypada we wtorek. Urlop w poniedziałek zapewni nam cztery dni wolnego.

Wszystkich Świętych (1 listopada) wypadnie w samym środku tygodnia, bo w środę. Zatem jeśli chcemy mieć dłuższy wypoczynek, musimy wziąć co najmniej dwa dni urlopu.

Kolejne listopadowe święto, 11 listopada wypada w sobotę, dlatego pracodawcy będą zobowiązani do oddania nam dnia wolnego w innym terminie.

Boże Narodzenie: 25 grudnia to poniedziałek, a drugi dzień Świąt wypadnie we wtorek. Nie musimy więc brać urlopu, by odpoczywać przez cztery dni. Jeśli weźmiemy trzy dni urlopu, będziemy mieć aż 10 dni wolnego, do 2 stycznia 2018.

opracowanie na podstawie: http://www.kalendarzswiat.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content