Dni Rodziny w Małopolsce

Od 12 do 20 maja w całym regionie odbędą się ciekawe wydarzenia i spotkania, do udziału w których zaproszone są wszystkie małopolskie rodziny. Będzie okazja do zwiedzania różnych muzeów, wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, akcjach zdrowotnych czy bezpłatnego przejazdu pociągiem Kolei Małopolskich. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie i Twoje dzieci.

W maju już po raz drugi Marszałek Województwa „oddaje klucze” do regionu małopolskim rodzinom, zapraszając wszystkich Małopolan do włączenia się w regionalne obchody „Małopolskich Dni Rodziny” – inicjatywy Samorządu Województwa Małopolskiego – dającej możliwość spędzenia wspólnie czasu podczas imprez i wydarzeń zorganizowanych przez województwo i podległe mu instytucje. W tych dniach, w różnych miejscach Małopolski, będzie można wspólnie bawić się na piknikach, koncertach, brać udział w grach terenowych, wycieczkach i warsztatach. Podsumowaniem regionalnego świętowania będzie ekologiczny piknik rodzinny organizowany 20 maja w Parku Jordana w Krakowie, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Samorząd stwarza przestrzeń dla wspólnej zabawy, nauki całych rodzin: babć, dziadków, rodziców i naszych pociech. Chcemy pokazać, że czas spędzony w gronie rodziny jest bezcenny i zachęcić mieszkańców naszego regionu, aby spędzili czas wspólnie ze swoimi najbliższymi! To rodzina nas kształtuje, jest tym co nadaje naszemu życiu sens i stanowi największą wartość.

Wśród propozycji przygotowanych z okazji Małopolskich Dni Rodziny znajdują się m.in.:

Darmowe przejazdy Kolejami Małopolskimi z Krakowa do Wieliczki i z powrotem połączone z możliwością darmowego wejścia do Tężni Solankowej w Wieliczce (w sobotę 19.05) ilość miejsc ograniczona.
Darmowe (lub za symboliczną złotówkę) wejście dla rodzin do muzeów – instytucji Województwa Małopolskiego: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.
Atrakcje dla dzieci w Kinie Kijów (czytanie na ekranie, pokaz bajek, niedziela 13.05. i niedziela 20.05.).
Wśród propozycji dla nieco starszych: Weekend z Funduszami – Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (sobota 12.05. Rynek Tarnów i sobota 19.05. Rynek Nowy Sącz).
Odbędą się też pokazy masażu (w Szkole Policealnej Masażu Leczniczego w Krakowie), dni zdrowia i urody (w Szkole Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Nowym Sączu oraz Zespole Jednostek Edukacyjnych WM w Gorlicach), rodzinne gotowanie (w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach), dzień profilaktyki jamy ustnej (w Krakowskiej Medycznej Szkole Policealnej), a w małopolskich szpitalach – spotkania, wykłady i porady w ramach akcji „Zdrowa rodzina”.
Najmłodszych powinien zainteresować Piknik Rodzinny w Myślenicach Zarabiu – sobota 19.05. i Piknik Rodzinny w Parku Jordana – niedziela 20.05. Wśród atrakcji koncerty dla dzieci, konkursy, pokazy, gry terenowe, warsztaty przyrodnicze, darmowe sadzonki drzew i wiele innych atrakcji dla małych i dużych.

Szczegółowy program wydarzeń na stronie Małopolski: zobacz tutaj

źródło: malopolska.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content