Darmowe HotSpoty na Zarabiu zostały uruchomione

W niedzielę jeden z naszej czytelników poinformował nas, że na gdowskim Zarabiu udało mu się włączyć darmowe wifi. W tej sprawie wiadomo już dużo więcej.

HotSpoty to otwarte punkty dostępu, umożliwiające posiadaczom komputerów przenośnych (laptopów), a także palmtopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń połączenie z Internetem, najczęściej za pomocą sieci bezprzewodowej opartej na standardzie Wi-Fi.
Jak informuje strona www.gdow.pl ,,Aby nawiązać połączenie należy dysponować urządzeniem wyposażonym w prawidłowo działającą bezprzewodową kartę sieciową standardu IEEE 802.11abg lub 802.11n. Aby skorzystać z darmowego Wi-Fi należy wybrać sieć ZALOGUJ W GDOWIE, zalogować się i zaakceptować jej regulamin. Każdorazowa sesja trwa maksymalnie 45 minut, po jej zakończeniu istnieje możliwość ponownego zalogowania się do sieci po upływie 15 minut.”

HotSpoty na Zarabiu to ciekawa propozycja dla mieszkańców i gości spędzających czas choćby w Skate Parku czy na placach zabaw, choć warto podkreślić, że darmowa sieć obejmuje całe gdowskie błonia, alejki spacerowe, Park Przygody i Rozrywki….. – mówi wójt Zbigniew Wojas. Ponadto, w przyszłości obejmie też teren gdzie ma powstać siłownia plenerowa ze ścianką wspinaczkową – dodaje wójt.

Jak udało nam się ustalić jednorazowo do sieci Wi-Fi na gdowskim Zarabiu może logować się nawet 1000 osób. Zadanie pod nazwą „Zaprojektowanie i wykonanie punktów dostępowych typu Hot-Spot umożliwiających bezprzewodowy dostęp do sieci internetowej na terenie rekreacyjnym” kosztuje 25 830zł i zostanie sfinansowane z budżetu gminy Gdów. Dostęp do sieci będzie realizowany za pośrednictwem istniejącej sieci szerokopasmowej gminy Gdów, dzięki czemu nie będzie generował dodatkowych kosztów.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content