Co słychać na gdowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku?

Seniorzy cały czas aktywnie uczestniczą w zajęciach organizowanych w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Biorą udział w organizowanych wycieczkach, zdobywają wiedzę na seminariach i poznają wiele ciekawych osób. Pod koniec kwietnia chętni mieli możliwość wziąć udział w zajęciach z samoobrony, które poprowadził Mistrz Świata w kickboxingu- Rafał Baca Szaflarski. Na Uniwersytecie nie brakuje także zajęć sportowych. Obok gimnastyki i tańca towarzyskiego, po zimowej przerwie Seniorzy ochoczo chwycili za kijki do nordic walking i żwawym krokiem pod okiem instruktora spacerowali po gdowskim Zarabiu ciesząc się słońcem.

Informacja, która zapewne ucieszyła studentów to decyzja o przyznaniu zewnętrznych środków na rozwój działalności UTW w Gdowie i Czyżowie.

„Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, pod patronatem, której działa UTW pozyskała fundusze na rozszerzenie dotychczasowej działalności na rzecz seniorów. Projekt pn. „Akademia aktywności społecznej w ramach Gdowskiego UTW” otrzyma 12000zł. dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert. Dzięki temu seniorzy skupieni wokół Uczelni w Gdowie i jej filii w Czyżowie będą mieli możliwość kontynuacji udziału w zajęciach seminaryjnych, artystycznych, folklorystycznych, wyjazdach edukacyjnych… Ponadto, seniorzy zaproszą mieszkańców do udziału w otartych konferencjach historycznych związanych z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości.  Do otwartego konkursu ofert na realizację zadań w zakresie wspierania funkcjonowania społecznego oraz przeciwdziałania wykluczeniu osób starszych ogłoszonego przez Województwo Małopolskie wpłynęło 69 ofert. Dofinansowanie otrzymało 37 zadań, a wśród nich projekt złożony przez Fundację Osób Niepełnosprawnych w Podolanach”(*).

A już w maju na słuchaczy UTW czeka: seminarium „Warto wiedzieć” – tym razem  prof. dr hab. n. med. Janusz Pach opowie o problemie depresji u chorych w podeszłym wieku, ponadto seminarium „Kultura”, „Tradycyjna majówka UTW w Podolanach”, zajęcia z plastyki, informatyki, angielskiego, trochę gimnastyki i śpiewu.

Drogi Seniorze, jeśli Ty także chciałbyś tak aktywnie spędzać czas, zainteresowały Cię niektóre zajęcia lub tamaty- zachęcamy do wstąpienia w szeregi UTW.  Zachęcamy także do odwiedzenia strony UTW na FB (zobacz tutaj)

(*) gdow.pl

źródło: Gdowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content