Co dalej z gimnazjami w naszej gminie?

Na ostatniej sesji Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego (tzw. uchwała intencyjna). W tej chwili czekamy na opinię Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz związkiów zawodowych. Do końca marca br. radni (po uzyskaniu pozytywnej opinii Kuratora Oświaty) powinni podjąć uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju.

Każdy kto chciałby zapoznać się z treścią uchwalonego projektu  może jego treść znaleźć na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Zgodnie z projektem od 1 września 2017 roku Gimnazjum w Gdowie ma zostać włączone do Szkoły Podstawowej w Gdowie, a Gimnazjum w Niegowici do Szkoły Podstawowej w Niegowici.

Uchwała określa m.in.:
– plan sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Gdów, a także granice obwodów tych szkół, na okres od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r.,
– plan sieci prowadzonych przez Gminę Gdów klas drugich i trzecich dotychczasowych publicznych gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018 oraz klas trzecich dotychczasowych publicznych gimnazjów w roku szkolnym 2018/2019, prowadzonych w ośmioletnich szkołach podstawowych, do których włączono dotychczasowe gimnazja oraz granice obwodów tych klas na okres od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r.,
– projekt planu sieci publicznych ośmioletnich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Gdów, a także granice obwodów tych szkół, od dnia 1 września 2019 r.

W uchwale wskazane są także placówki, w których prowadzone będzie od 1.09.2017 roczne przygotowanie przedszkolne na terenie Gminy Gdów.

 

źródło: gdow.pl

Zdjęcie: otopanorama.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content