CK-art 2016 – wręczono nagrody w kategorii Literatura i Plastyka

Na sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbyło się wręczenie nagród podczas Gali Laureatów CK -art 2016  w z kategorii: plastyka oraz literatura.

Wszystkich zebranych przywitała Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Edyta Trojańska – Urbanik. Festiwal z roku na rok cieszy się bardzo dużym zainteresowanie. Gdy zaczynaliśmy pierwszy Ck -art obejmował tylko nasz powiat. W tym roku do przeglądu zgłosiło się blisko 400 wykonawców z 7 powiatów naszego województwa, z czego się bardzo cieszymy. 

Po krótkim powitaniu uczestników i gości oraz  prezentacji multimedialnej nadszedł czas na rozdanie nagród.

W kategorii plastyka do konkursu zgłoszono 2 prace z grafiki cyfrowej, prezentacją multimedialną, 1 film, ponad 100 fotografii, 54 prace malarskie, 87 rysunków, 9 prac z kategorii sztuki użytkowej, 1 rzeźbę, 6 prac z ceramiki, oraz 12 prac o charakterze sztuki użytkowej. Jury po wnikliwej analizie prac wyłoniło zwycięzców,a dziś wręczone zostały pamiątkowe statuetki. Nagrody wręczyli: Kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Gdowie Pani Julita Natkaniec oraz Pani Anna Suchoń –  instruktorka plastyki CK w Gdowie.

Następnie zostały wręczone nagrody dla najlepszych literatów. Nagrody dla najlepszych twórców literatury wręczyli Pani Edyta Trojańska – Urbanik – dyrektor Centrum Kultury w Gdowie oraz Paulina Topolska – absolwentka ASP w Krakowie.

Każdy z Was przedstawił nam co ma w głębi siebie, to co chciał wyrazić, więc widać, że szukacie swojego kierunku patrzenia, swojego przekazywania emocji i tego jak patrzycie na świat i na rzeczywistość. Widać w Was bardzo duży potencjał  powiedziała Pani Paulina w swoich krótkim wystąpieniu.

A już jutro odbędą się przesłuchania w kategorii MUZYKA, w której wystąpią instrumentaliści, soliści, duety i tria, zespoły wokalno – instrumentalne oraz zespoły rockowe. Gorąco polecamy!

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content