Chór Tutte le Corde dołączył do projektu Miłek 2018

Chór Tutte le Corde dołączył do projektu Miłek 2018 promującego osobę i twórczość Henryka Miłka! Przygotowujemy repertuar złożony z  pieśni ludowych tego kompozytora. Przed nami, jesienią, koncerty, na które już teraz zapraszamy! Organizatorem jest krakowska Fundacja Maestro. Projekt jest doskonałą okazją do uczczenia obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt Miłek 2018 rozpoczął się już w 2017 roku i trwa przez cały rok 2018. W ramach obchodów roku Henryka Miłka organizowane są koncerty muzyki chóralnej, organowej, a także warsztaty muzyczne, filmowe.

Henryk Miłek – kompozytor, dyrygent, organista i pedagog – twórca niesłusznie zapomniany, obecnie przywracany zbiorowej pamięci, urodził się w Wawrzeńczycach niedaleko Krakowa w 1878 r., a zmarł w Łodzi w 1943 r. Jako kompozytor daje się poznać już w pierwszych latach XX wieku, a jego utwory cieszą się dużym zainteresowaniem wykonawców (przede wszystkim chórów). Spod pióra Miłka najczęściej wychodzą pieśni religijne, patriotyczne i ludowe. Szczególną sławę przynoszą mu trzy opery dziecięce.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń tego projektu! Wszystkie informacje i relacje fotograficzne z przygotowań i koncertów Tutte le Corde dostępne są na stronie internetowej chóru: www.tuttelecorde.pl w zakładce aktualności, Miłek 2018.

Elwira Utracka-Mazur

Więcej o projekcie i osobie Henryka Miłka na stronach internetowych:

http://maestro.org.pl/aktualnosci/

http://milek2018.pl/

Źródło: Chór Tutte le Corde

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content