Charytatywny kiermasz z myślą o Mariuszu z Fałkowic

Z inicjatywy sołtysa oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Fałkowic odbył się ostatnio charytatywny kiermasz ciast. Dochód w niego przeznaczono na  leczenie i rehabilitację naszego mieszkańca Mariusza Marciniaka. Dobroczynną akcję wsparły  wszystkie gminne KGW oraz członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Gminy Gdów. Dołączyły do nich inne osoby i instytucje, angażując się w przygotowaniu ciast.

Kiermasz odbył się 1 maja na dziedzińcu kościoła parafialnego w Gdowie oraz w siedzibie Fundacji MK 12.31. Już od ósmej rano mieszkańcy gminy i inni klienci mogli kupić tam pyszne ciasta i tym samym wesprzeć dar serca dla mieszkańca Fałkowic. Chociaż ciast i ciasteczek było wiele, wszystkie paczki znalazły odbiorców. Patrząc na działania uczestników kiermaszu, przychodzi na myśl sentencja: „Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.

Bardzo się cieszymy, że udało się zrealizować pomysł, do którego dołączyło się wiele osób. Wiemy na pewno, że to tylko początek – a raczej kontynuacja po spowodowanej pandemią długiej przerwie – naszych wspólnych działań i że wkrótce będziemy mogli się cieszyć kolejnymi inicjatywami mieszkańców i organizacji. W wyniku przeprowadzonej akcji udało się zebrać kwotę 10500,00 zł.

Tekst: Teresa Ulianytska

Autor: Redaktor4

Udostępnij post na:

Skip to content