Centrum Wolontariatu w Podolanach podliczyło tegoroczną zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt

W dniach od 26 października do 9 listopada br. Centrum Wolontariatu w Podolanach przeprowadziło, już po raz piąty,  zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej, i częściowego ograniczenia działalności szkół (w czasie zbiórki, starsze klasy już miały lekcje zdalne, do szkół chodziły tylko klasy 0-III)  udało się zebrać ponad 650 kg karmy!

Dzięki zaangażowaniu szkół i przedszkoli  z terenu naszej gminy, harcerzy i zuchów z Marszowic, a także wszystkich, którzy wsparli akcję przynosząc dary do oznaczonych pudełek w Centrum Kultury w Gdowie, Gminnej Hali Sportowej w Gdowie oraz w Delikatesach Centrum udało się zebrać:

  1. 366,10 kg – suchej karmy dla psów,
  2. 149,345 kg – mokrej karmy dla psów,
  3. 93,7 kg – suchej karmy dla kotów,
  4. 44,345 kg – mokrej karmy dla kotów,

a także: makaron (5 kg)- 2 szt; żwirek dla kota (10 l)- 1 szt; podkłady- 4 op; miska- 19 szt; szampon dla psów- 2 szt, obroża- 3 szt; smycz- 3 szt; maskotka- 1 szt, kocimiętka- 2 szt; przysmaki dla psów- 12 op.

Zebrane rzeczy zostaną przekazane Fundacji Straż Obrony Praw Zwierząt prowadzącej schronisko w Borku oraz do Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Gdów, który współorganizuje opiekę dla bezdomnych zwierząt na terenie naszej gminy.

zdj. Centrum Wolontariatu, strony szkolne

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content