Centrum Kultury w Gdowie, wspólnie z Fundacją Plenerownia zachęcają do udziału w kursie „OPOWIEDZIEĆ DZIEDZICTWO”

Centrum Kultury w Gdowie, wspólnie z Fundacją Plenerownia zachęcają do udziału w kursie dedykowanym tematyce dziedzictwa kulturowego.

„OPOWIEDZIEĆ DZIEDZICTWO” – bo taka jest jego nazwa – poświęcony jest upowszechnianiu oraz interpretacji dziedzictwa kulturowego. Został opracowany specjalnie pod kątem zasobów i potrzeb gmin wiejskich oraz małych miast na przykładzie wsi Hucisko.

Adresatami kursu są pracownicy instytucji zajmujących się dziedzictwem kulturowym oraz kulturą, m.in. lokalnych muzeów, izb regionalnych, gminnych bibliotek, ośrodków kultury, przedstawiciele organizacji pozarządowych, pracownicy samorządowi zajmujący się zagadnieniem dziedzictwa, animatorzy kultury, właściciele i użytkownicy zabytków, nauczyciele lokalnych szkół, edukatorzy, regionaliści i inne osoby zajmujące się na co dzień lub chcące działać w odniesieniu do dziedzictwa i zasobów kulturowych.

22 października BLOK TEMATYCZNY nr 1 – Rozgryźć dziedzictwo.

23 października BLOK TEMATYCZNY nr 2 – Dziedzictwo w perspektywie

29 października BLOK TEMATYCZNY nr 3 – Opowiedzieć dziedzictwo

30 października BLOK TEMATYCZNY nr 4 – Gry z dziedzictwem.

Szczegółowy program kursu znajduje się T U T A J.

***
Organizatorami szkolenia jest Fundacja Plenerownia, a partnerami: Stowarzyszenie Historyków Sztuki, Fundacja Tadeusza Kantora, Centrum Kultury w Gdowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Hucisku. Inicjatywa jest częścią projektu „Opowiedzieć dziedzictwo” realizowanego w ramach programu „Wspólnie dla dziedzictwa” Narodowego Instytutu Dziedzictwa PROGRAM.

Udział w kursie jest bezpłatny, a po każdej części uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w szkoleniu.  Można zapisać się na wszystkie lub wybrane dni warsztatowe. Każdy uczestnik będzie mógł dodatkowo skorzystać z indywidualnej analizy potrzeb, pomysłów i problemów w dziedzinie upowszechniania dziedzictwa. Ilość miejsc jest ograniczona, a o zakwalifikowaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje pod numerem telefonu: 506-049-847.

Formularz zgłoszeniowy na kursy dostępny jest na stronie fundacji Plenerownia .

Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content