Było poważnie, na ludowo oraz rozrywkowo

15 listopada w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbył się koncert zespołu wokalnego Argento

 Koncert, w którym uczestniczyła tłumnie zgromadzona publiczność podzielony był na trzy części.

 W pierwszej z nich – poważnej – mogliśmy wysłuchać takich utworów jak Omni Die Dic Mariae – G.G. Gorczyckiego czy Bogoroditse Djevo – S. Rachmaninova.

 Lipka, W moim ogródeczku, Oj nasi jadą, Postój piękna gołąbeczko –  tych ludowych melodii mogliśmy wysłuchać w drugiej części, która wyjątkowo przypadła zebranym do gustu.

 W trzeciej i ostatniej części (rozrywkowej) grupa zaprezentowała znane piosenki w lekko odmienionych aranżacjach m.in Yesterday w aranżacji L.Kohs czy My heart will go on w opracowaniu J.L. Blasco.

Spotkanie muzyczne wzbogacone było poezją Ireny Woźniak i Teresy Kaczmarczyk, którą zaprezentował Karol Daniel z akompaniamentem fortepianowym Joanny Szczerby.

Występy, które mogliśmy podziwiać bardzo mi się podobały, a najbardziej oczarowała mnie część ludowa. Również moje córki były zachwycone programem – mówi Pani Magdalena, która zespół na scenie mogła podziwiać po raz pierwszy.

Zespół Wokalny Argento powstał w lipcu 2014. Tworzy go grupa przyjaciół, których łączy pasja do muzyki. Artyści śpiewają pod dyrekcją Małgorzaty Dudzik. Do tej pory występowali m.in w Bazylice Mariackiej w Krakowie, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie oraz w Poznaniu podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Chóralnego Muzyki Dawnej im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego „Ars Longa”, w którym zdobyli Brązową Longę.

Obecnie zespół występuje w składzie:

Dyrygent: Małgorzata Dudzik,

Soprany: Magdalena Daniel, Anna Rokosz

Alty: Gabriela Drąg, Katarzyna Hanek

Tenory: Adam Kasprzyk, Arkadiusz Kaleta

Basy: Michał Gabor, Daniel Kalicki

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content