BohaterON- uczniowie z Pierzchowa pamiętają o Powstańcach

Skończyły się wakacje. Zaczęła się nauka, ale nie tylko ta z podręczników. Dzieci i młodzież dużo zyskują angażując się w różne akcje i projekty.  I właśnie od udziału w akcji „BohaterON” uczniowie z Pierzchowa rozpoczęli nowy rok szkolny.

Powstanie Warszawskie to bardzo ważne wydarzenie na kartach naszej historii. Podczas obrony Warszawy zginęło wiele ludzi, w tym dzieci. Niestety, w kolejnych pokoleniach zaciera się pamięć o tym wydarzeniu, równocześnie odchodzą od nas kolejni Powstańcy. „BohaterON” to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
Fundacja Sensoria z Wrocławia postawnowiła upamiętnić i uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego oraz zadbać o edukację historyczną społeczeństwa. Zorganizowała ona ogólnopolską akcję „Kartka dla Powstańca”, w której wzięli udział uczniowie z kl. IV oraz VI.
12.09.2016r. na godzinie wychowawczej uczniowie poznali najważniejsze informacje historyczne dotyczące powstania, zapoznali się z sylwetkami Powstańców oraz obejrzeli wzruszającą prezentację o walkach dzieci podczas powstania. Po tym wstępie każdy uczeń napisał klika słów podziękowania do Powstańca. Słowa te płynęły prosto z serca.  Kartki zostaną przesłane do Fundacji Sensoria. Nauczyciele oraz uczniowie z Pierzchowa mają nadzieję na nawiązanie kontaktu listownego z Powstańcami, a kto wie… może i osobistego spotkania podczas wycieczki do Warszawy.

[Not a valid template]

kartka

źródło: http://www.sppierzchow.gdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content