„Bociany w obiektywie Magdaleny”

Rozpoczęła się kalendarzowa jesień. I choć bociany już kilka tygodni temu odleciały, wciąż można je podziwiać na  fotografiach Pani Magdaleny Goc. W dniu wczorajszym odbył się wernisaż wystawy, którą można oglądać w sali widowiskowej Centrum Kultury.

Pani Magdalena zaprezentowała piękne ujęcia tych niezwykłych ptaków, uchwyconych na fotografii od momentu, gdy przybywają do Gdowa, aż do czasu, gdy w celu zapewnienia sobie pokarmu zimą – upuszczają swe gniazda i udają się w daleki lot na południe Europy.

Bohaterami zdjęć byli między innymi Józek, Ernest i Malwinka, których działania mają na celu przede wszystkim wychowanie młodego pokolenia boćków. Znajdują jednak czas na podziwianie krajobrazu czy „pogaduszki” z sąsiadkami. Właśnie wtedy zostają uchwycone czujnym obiektywem pani Magdaleny, która zawsze ma je na oku, a aparat na parapecie, by w każdej chwili móc szybko zrobić zdjęcie.

Kwiaty wraz z życzeniami wykonywania kolejnych pięknych zdjęć przekazała Pani Magdalenie Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wioleta Chmiela. Na uczestników wernisażu czekały nie tylko przepiękne fotografie, ale także ciekawostki o nich, jakie opowiadała sama autorka zdjęć. Pani Magda nie ogranicza się tylko do robienia zdjęć bocianom, czerpie także o nich informacje zarówno z książek jak i z Internetu. Ciekawa jak żyją w stadzie, udała się nawet do Żywkowa w warmińsko – mazurskim, by na własne oczy zobaczyć bocianią wioskę, w której mieszka ich ponad 150.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content