BILCZYCE. NA UROCZE SPOTKANIE Z SENIORAMI ZAPROSIŁO KGW.

1 czerwca jest świętem dzieci. W Bilczycach świętowali dziś jednak także Seniorzy, których do rozmów przy stole i wspólnego poczęstunku zaprosiły panie z tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich. To już drugie takie spotkanie w ramach projektu  „Danie Wspólnych Chwil z Fundacją Biedronki”.

Na nasze zaproszenie odpowiedziało niemal 40 seniorów z Bilczyc, którzy chętnie przyszli dziś pod naszą remizę, gdzie przygotowaliśmy dla nich pyszny poczęstunek. Piękna pogoda dopełniła całości. Nasi seniorzy chętnie ze sobą rozmawiali, widać było, że dla nich to wyjątkowy dzień. Przed naszymi gośćmi zaprezentowały się dzieci z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Bilczycach, za co podziękowałyśmy im zapraszając do zabawy na dmuchańcach. Obecnością zaszczycił nas ksiądz senior Stanisław Jarguz z naszej gdowskiej parafii oraz Zastępca Wójta Gminy Gdów Grzegorz Piętak, który przekazał serdecznie życzenia od gospodarza gminy oraz ulotki na temat nowego punktu konsultacji psychologicznej. Wszystkich poczęstowałyśmy pysznymi kiełbaskami i stekami z grilla, zdrowymi sałatkami oraz owocami. Było naprawdę bardzo miło. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania 22 czerwca. Wtedy to pan Jan Noga przedstawi historię naszych Bilczyc oraz opowie o książce „Bilczyce opowiedziane”

– podsumowały panie z KGW Bilczyce.

Koło Gospodyń Wiejskich w Bilczycach dostało się do programu Danie Wspólnych Chwil z Fundacją Biedronki. Projekt polega na organizowaniu cyklicznych spotkań dla seniorów z lokalnej społeczności. „Danie Wspólnych Chwil” jest odpowiedzią na problem samotności osób starszych z małych miejscowości. Ma również zwracać uwagę na kwestię prawidłowego żywienia. W I edycji programu „Danie Wspólnych Chwil” bierze udział 750 Kół Gospodyń Wiejskich. Jednym z uczestników programu jest KGW Bilczyce, które jest w trakcie organizacji cyklicznych spotkania dla seniorów przy wspólnym posiłku, integrując ich i zachęcając do wyjścia z domu. Na spotkania przychodzą seniorzy, którzy czują się samotni, chcieliby bliżej poznać sąsiadów lub po prostu spędzić czas w towarzystwie rówieśników.

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content