Biblioteka w Gdowie poleca…

Sezon wakacyjny już w pełni, chociaż na razie pogoda nas nie rozpieszcza – a skoro tak, to książka wydaje się idealnym towarzyszem na urlopy.
W gdowskiej bibliotece od kilku lat dużą popularnością cieszy się polska literatura współczesna. Panie w większości wybierają powieści obyczajowe Katarzyny Michalak, Ałbeny Grabowskiej, Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, Edyty Świętek, Krystyny Mirek i innych. Panowie preferują kryminały, literaturę sensacyjną. Bardzo poczytne są książki Katarzyny Bondy, Remigiusza Mroza, Katarzyny Puzyńskiej, Zygmunta Miłoszewskiego. Po książki tych autorów często czeka się  w kolejce.
Z literatury zagranicznej czytelnicy wybierają książki Danielle Steel, Nory Roberts, Jodi Picould,Tess Gerritsen, książki z „Czarnej Serii”, Książki z serii „Pisane przez życie”.
Nie jest tajemnicą, że dzieci i młodzież czytają za mało. Jest jednak dość duża grupa, która ma już wyrobiony nawyk czytania.
Dzieci bardzo lubią serie książek o Franklinie oraz o Martynce.
Już któreś pokolenie sięga po J. K. Rowling. I nie ma co się dziwić. Przypomnijmy „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, czyli pierwszy tom przygód czarodzieja został wydany 26.06.1997 przez małe wydawnictwo, które postanowiło wydrukować książkę samotnej matki, otrzymującej zasiłek z pomocy społecznej. I stał się cud, pokolenie odwykłe od czytania, postanowiło czytać. W ciągu dwóch lat pierwszy tom stał się światowym bestsellerem.
Dużą popularnością cieszy się cykl „Zwiadowcy” Johna Flanagana. Wszystkie książki z tego cyklu czyta się szybko, a lektura jest lekka i satysfakcjonująca.
Na wakacje wybieramy książki lekkie, łatwe. Takie książki czekają na czytelników w naszej bibliotece.
Tych, którzy z różnych względów nie czytają, zachęcamy do korzystania z kolekcji audiobooków dostępnych w gdowskiej bibliotece. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – powieści, literaturę faktu, książki dla dzieci i młodzieży…
Miłego odpoczynku, z miłą lekturą, wśród miłych ludzi, w „pięknych okolicznościach przyrody”. Przy tym nie zapominajcie o Bibliotece!

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content