BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 30. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

30 stycznia br. małopolscy policjanci jak co roku zaangażują się w zapewnienie porządku publicznego podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych oraz o obostrzeniach sanitarnych w związku z panującą epidemią koronawirusa.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP w Małopolsce czuwać będą policjanci. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci.

 

ulotka wośp

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem tego Finału. Na identyfikatorze znajduje się: imię, nazwisko, zdjęcie wolontariusza (zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza), numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji, kod QR. Wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu.

 

Porady dla wolontariuszy:

zdjęcie wolontariuszkiProwadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach
– centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
– miejscach dobrze oświetlonych;
– miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych; na głównych ciągach komunikacyjnych;
– miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

 

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a dzieci czy nastoletni wolontariusze jeżeli to możliwe – opiekę osób dorosłych.  Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich. 

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.

Na numer alarmowy 112  można zgłaszać  informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Zdjęcia – źródło:

https://www.wosp.org.pl/final/30-final-wosp/jak-wyglada-wolontariusz

Źródło:

https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/19372,BEZPIECZENSTWO-PODCZAS-30-FINALU-WIELKIEJ-ORKIESTRY-SWIATECZNEJ-POMOCY.html

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content