ARiMR: kredyty preferencyjne oraz planowane nabory na wzmacnianie przedsiębiorczości na obszarach wiejskich

ARiMR informuje o możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych. W dniu 19 października 2021 r. na internetowej platformie aplikacyjnej Agencja zwiększy udostępniony współpracującym bankom na 2021 r. limit środków na dopłaty do kredytów z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników (z linii MRcsk).Łączna pula środków na dopłaty do w/w kredytów wyniesie 16 mln zł.O kredyty rolnicy mogą ubiegać się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankach Spółdzielczych oraz w bankach: BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, Banku Spółdzielczym w Brodnicy.Szczegółowe warunki i zasady udzielania kredytów dostępne są TUTAJ.

Ponadto Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zgodnie z harmonogramem naborów w listopadzie 2021 r., planuje ogłosić nabory w zakresie wzmacniania przedsiębiorczości na obszarach wiejskich:

  1. Przetwórstwo i marketing produktów rolnych – nabór dla podmiotów rozpoczynających lub

rozwijających działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD) oraz nabórtematyczny dla podmiotów rozpoczynających działalność gospodarczą w zakresie przetwarzaniaproduktów rolnych.

2. Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej – bez ASF.

 

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content