Antonina Kuźniar Diamentową Tancerką

Diamentowy medal 2022 był w tym roku wyjątkowy. Po pierwsze, mimo rozpoczęcia wakacji, goście oraz uczestnicy turnieju tańca gimnastyki i akrobatyki dopisali frekwencją, a po drugie organizatorzy zadbali o kilka nowości, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Turniej odbył się w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. 

Rozdano prawie 400 medali, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu zawodników w różnych kategoriach tańca sportowego. Prezentacje, których było ponad sto trwały od godz. 9 do 18.30. Kategorie podzielone były na wiek, styl oraz poziom zaawansowania. Najmłodsze dzieci to 3 latki! A najstarsze nastolatki 15-18 lat zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Po raz pierwszy udział brały grupy chłopców. Dzięki partnerom, sponsorom oraz staraniom organizatorów każdy uczestnik wyszedł z upominkami, co nie jest częste na turniejach. Dodatkowo, jak co roku, przyznano tytuł Diamentowej Tancerki – tym razem Antoninie Kuźniar z Lady Fitness Myślenice – 7 letniej Mistrzyni Polski i finalistce Mistrzostw Świata. Swoim pokazem turniej uświetniła trenerka Lady Fitness, mistrzyni kraju i świata Yuliia Komenotrus. W Jury zasiadły byle i obecne medalistki Mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych. Jury, z ponad 80 solistów oraz innych zawodników w kategoriach duetów, trio, mini i formacji (ponad 300 osób), nagrodzili kilkunastu zawodników dodatkową nagrodą i dyplomem wyróżnienia. W rywalizacji udział brały także debiutantki, osoby początkujące i średnio zaawansowane aż po medalistów zawodów ogólnopolskich, międzynarodowych i Mistrzostw Świata, którzy chętnie wracają do Gdowa co roku.  Aby publiczność nie zaznała nudy, nowością były stoiska partnerów: Kraina Balonów z Sułkowic, Machiko Gymnastic z Bielska Białej oraz FotoGans. Tym sposobem stoiska odzieży, balonów i niesamowitej, profesjonalnej fotografii turniejowej cieszyły się wielkim zainteresowaniem, a goście mogli cieszyć się niesamowitymi pamiątkami. Jak co roku sponsorzy m.in. Art Gold jubiler Myślenice, Millionsmile Polska kosmetyczne wybielanie zębów, AsissTotal fitness club, ferma Kuźniar z Sułkowic oraz zaprzyjaźniona z klubem Lady Fitness gmina Myślenice, Starostwo Myślenice nie zawiedli. Oczywiście ogromne ukłony i słowa uznania należą się nieocenionym przyjaciołom z Gdowa – Panu Wójtowi Zbigniewowi Wojasowi, Pani Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wiolecie Chmiela wraz z pracownikami Centrum Kultury oraz współtwórcom tego ogólnopolskiego wydarzenia. To dzięki nim wszystko odbyło się na tak wysokim poziomie. W tym roku imprezę dzieliliśmy ze wspaniałymi zawodniczkami z Ukrainy przebywającymi i trenującymi obecnie w Małopolsce. Cieszymy się, że patronat nad wydarzeniem objął portal „Mój Gdów”

– podsumowała wydarzenie Anna Simsak-Godula – trener główny KS Lady Fitness. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom konkursu, a przede wszystkim Diamentowej tancerce – Antoninie Kuźniar. Wspólnie z klubem Lady Fitness oczywiście zapraszamy na kolejną edycję tego wspaniałego turnieju już za rok. 

 

 

 

Foto: Mój Gdów, Centrum Kultury w Gdowie.

Źródło: Centrum Kultury w Gdowie.

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content