Andrzej Ciulemba – niezwykły gdowski kolekcjoner

Zapewne niewielu z Was wie, że w Gdowie mieszka człowiek, który przez prawie 35 lat gromadzi i własnoręcznie zapisuje dowcipy, żarty, anegdoty, powiedzonka. Jego kolekcja liczy… 28869(!) kawałów.
Moja rodzina zawsze uważała, że mam poczucie humoru, jestem osobą wesołą i towarzyską. Wszystko zaczęło się, gdy wyszedłem z wojska czyli ponad 30 lat temu. Wtedy wpadłem na pomysł, żeby zapisywać najlepsze żarty jakie czytałem – mówi nam kolekcjoner. Wszystkie swoje anegdoty Pan Andrzej pisze piórem. Zapytany dlaczego, odpowiada: Bo Lubię! Większość kawałów pochodzi z różnych książek, gazet, czasopism…. Nie przepisuję wszystkich. Wybieram tylko te, które mi się najbardziej podobają i rozśmieszają – dodaje Pan Andrzej.

Od 05.05.2001 Pan Andrzej wpisany jest do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości. W 2001 roku od producentów programu telewizyjnego ,,Macie co chcecie” otrzymał Polską Księgę Rekordów. Dodatkowo może się poszczycić legitymacją członka ,,Partii Dobrego Humoru”. Jego składka członkowska wynosi … 3 uśmiechy dziennie.
Oprócz ogromnej kolekcji żartów Pan Andrzej posiada około 40 autografów znanych i lubianych osób m.in. Janusza Kuliga, Genowefy Pigwy, Zespołu „Skaldowie”, Pawła Kukiza, Ewy Wachowicz, Maryli Rodowicz i wielu innych. W swojej kolekcji ma również niezwykły kapelusz, na którym wbitych jest ponad 100 różnego rodzaju odznak i przypinek.
Podsumowując: Od 1981 pan Andrzej zebrał 15 tomów kawałów. Licznik żartów zatrzymał się na 28869 pozycji, ale rekordzista nie poddaje się. Pokonam barierę 30 tysięcy kawałów!
Panu Andrzejowi życzymy osiągnięcia wyznaczonych celów oraz by jego życie upływało w radości i zawsze z uśmiechem na ustach.

 [Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content