„Aktywnie z Lilką i Ulką”: O Elmerze, słoniu w kratkę.

Dziś rozpoczynamy nowy cykl „Aktywnie z Lilką i Ulką”, który w szczególności polecamy rodzicom. Z Ulą i jej córką będziemy spotykać się co dwa tygodnie (naprzemiennie z Olą- Subiektywną Kulturomaniaczką, którą już znacie).

Po raz pierwszy:

Mam na imię Ula, mieszkam w okolicy Gdowa i jestem aktywnym członkiem Gdowskiej Grupy Biegowej GPR. Do tego jestem mamą 6 letniej Lilki, obecnie dumnej uczennicy 1 klasy. Rodzinnie dużo czytamy, dużo podróżujemy, zwiedzamy – staramy się aktywnie spędzać czas. I do tej aktywności chcielibyśmy również zachęcić Was. Zamierzamy rekomendować książki dla dzieci, pokazywać miejsca te blisko i te trochę dalej, które warto odwiedzić z dzieckiem, zachęcać do podejmowania aktywnych działań z naszymi pociechami. Wszystko, o czym zamierzam pisać jest przetestowane na dziecku!

Czy słoń może być w kratkę? I to jeszcze w kolorową? A do tego może być wesoły, opiekuńczy, odważny, pomysłowy i bardzo lubiany? Oczywiście, że może! Jak nie wierzysz to przeczytaj z dzieckiem Elmera!

Ale od początku. Pierwszy Elemer trafił do naszej domowej biblioteczki zupełnie przez przypadek. 2-letnia wtedy Lilka wybrała go w księgarni i muszę przyznać, że była to jedna z pierwszych książeczek wysłuchanych przez nią w całości, „na raz”. Po kilkakrotnym przeczytaniu Lila sama brała książkę i „czytała”, z pamięci recytując kolejne linijki i przewracając strony w odpowiednim momencie. Potem nasza kolekcja rosła i tak mamy w biblioteczce dwanaście tytułów opowiadających przygody kolorowego słonia.

Czym Elmer urzeka? Po pierwsze jest inny od reszty stada i pokazuje, że inność nie jest zła, że może być atutem. Pomaga nieśmiałej różowej słoniczce, pokazuje, że nieznajomy może zostać przyjacielem jeśli tylko postaramy się go poznać. Kolorowy słoń uczy, że nawet mały motylek może uratować wielkiego słonia, a jak się pracuje w grupie to wszystko wydaje się prostsze, pokazuje, że warto pomagać i być dobrym dla innych, uczy odwagi, zachęca do próbowania nowych rzeczy, pokazuje, że czas spędzony z przyjaciółmi i rodziną jest ważny. Dużo, bardzo ważnych treści przekazanych prostym a zarazem ciekawym językiem.

A do tego książeczki o Elmerze są pełne żywych kolorów, bardzo ładnie wydane, zaopatrzone w grubą okładkę. Nic tylko czytać i się zachwycać!

Informacje praktyczne:

Dla kogo: myślę, ze spokojnie dla dzieci od 2 roku życia.

Do kiedy? Lila ma 6 lat i teraz sama czyta sobie Elmera – także jeśli tylko spróbujecie, Elmer zagości w waszym domu na długo J

Opowiadania o Elmerze ukazały się nakładem wydawnictwa Papilon, obecnie na rynku jest 12 książek z przygodami kolorowego słonia.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content