Aktywnie z Lilką i Ulką: Dookoła świata z Nelą

Ma 11 lat i właśnie wydaje swoją 6 książkę. Do tego nagrywa audycje w radio i programy telewizyjne o swoich podróżach. W protfolio swoich produktów ma też puzzle, książki z „zadaniami” i kalendarze. Wiecie o kim mowa? Oczywiście o Neli, małej reporterce.

Nela trafiła do naszego domu mniej więcej 2 lata temu. I od razu przypadła do gustu całej naszej rodzinie. Dziewczynka podróżuje z rodzicami, dociera do niezwykłych, egzotycznych i mało „turystycznych” miejsc a potem opowiada o swoich przygodach w programach i książkach.

Z Nelą odwiedzimy afrykańskie safari, dowiemy się gdzie rosną ananasy, poznamy schroniska dla małych zwierząt, zanurkujemy, dowiemy sie jak uprawiana jest herbata czy ryż. Poznamy tukany, małpy, żółwie, dowiemy się dlaczego flamingi są różowe i przyjrzymy się farmie owadów. Zaciekawieni? Mam nadzieję, że tak. Dodam, że wszystko okraszone pięknymi zdjęciami, oprawione w twardą okładkę, a niektóre historie dodatkowo zaopatrzone w QR kod i dzięki specjalnej aplikacji oglądniemy krótkie filmiki.

Programy, które na codzien emituje TVP ABC to krótkie, 15 minutowe filmiki, gdzie narratorem jest Nela, są również dostępne w internecie na stronie stacji. Obie z Lilą zachęcamy do oglądania J Niektóre historie z programów są oczywiście opisane w książkach.

Dla większych fanów polecamy też, jak to mówi Lilka książeczki „z zadaniami” czyli łamigówki, zagadki, labirynty, gdzie wplecione są również ciekawostki geograficzne.

W przyszłym tygodniu w Krakowie przez 3 dni będą Targi Książki i Nela będzie jednym z gości w sobotę. W zeszłym roku podczas tego samego wydarzenia udałyśmy się z Lilką na spotkanie z autorką. Wszystkie nasze książki mają autograf a dodatkowo Lilcia ma zdjęcie z Nelą – przeżycie ogromne i bardzo sympatyczne wspomnienie – jak macie tylko możliwość – skorzystajcie!!

A jak Lila rekomenduje książki Neli?

U: Lilcia dlaczego chcemy zachęcić dzieci do przeczytania książek o Neli?

L: Bo można się dużo dowiedzieć o zwierzakach i o świecie w ogóle, bo można się nauczyć ciekawych rzeczy. Bo można z Nelą podróżować.

I tak, faktycznie – całkiem niedawno, przy okazji czytania zupełnie innej książki mocno mnie zaskoczyła swoją wiedzą na temat baobabów, ich budowy, liści, korony itp. A na pytanie skąd to wiesz, odpowiedziała: „No z Neli przecież!”

W przyszłym tygodniu wychodzi nowa książka – my już oczywiście mamy ją zamówioną – jak na prawdziwych fanów przystało 🙂 i to limitowaną edycje z mapą 🙂  – ale cicho szaaaaa! Tego Lila nie wie –będzie niespodzianka 🙂

Informacje praktyczne:

  1. Książki: wydane przez wydawnictwo Burda; Nela na tropie przygód, Nela na 3 kontynentach, Nela i tajemnice świata, 10 niesamowitych przygód Neli, Śladami Neli. Dla kogo? Myślę, że już spokojnie dla 4 latków a i 10 latki również będą zinteresowane.
  2. Program: http://abc.tvp.pl/18561412/nela-mala-reporterka – 15 minut w doborowym towarzystwie
  3. Zabawy z Nelą – 3 różne tytuły z łamigłówkami: Kurs poszukiwacza przygód; Zostań superodkrywcą; Tajemnice i zagadki – raczej dla starszych dzieciaków – od ok. 6 lat – labirynty, szyfry, trochę dodawania, trochę zadań „geograficznych” z flagami, budynkami itp. – bardzo ciekawe i wciągające ale nie wszystko proste – lepiej poczekać na odpowiedni wiek niż zniechęcić malucha, że sam nie potrafi.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content