Aktorzy Teatru Lalek Rabcio wystąpili dla przedszkolaków

Dziś sala widowiskowa Centrum Kultury w Gdowie stała się teatrem dla najmłodszych. Na miejscach dla publiczności zasiadły przejęte przedszkolaki wraz z wychowawcami z gdowskiego przedszkola.

Przedstawienie teatralne jest nagrodą-niespodzianką od Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Gdowie dla młodych czytelników, którzy regularnie odwiedzają bibliotekę.

Podobnie jak w latach ubiegłych przedstawienie wystawili aktorzy Teatru Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju. Przedszkolaki mogły poznać sympatycznego Misia Tymoteusza Rym Cim Ci, który zaprzyjaźnia się z bezdomnym pieskiem. Spektakl mówi o samotności, przyjaźni i możliwości wspólnego rozwiązywania problemów.

Rabczańska interpretacja tekstu Jana Wilkowskiego jest rozegrana dynamicznie przez czteroosobowy zespół aktorski. Reżyserem spektaklu jest Grzegorz Kwieciński. Na scenie obok aktorów pojawiły się wielkie pluszowe lalki, które pozwalają dzieciom identyfikować się z bohaterami spektaklu.

Śmiech przedszkolaków rozbrzmiewał w całym budynku Centrum Kultury. Dzieci reagowały na sytuację na scenie bardzo żywiołowo, chętnie odpowiadały na zadane pytania, a na koniec podziękowały aktorom gromkimi brawami.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content